Apsauga nuo gaisro ir saugus elgesys jo metu

0 39

Kadangi gaisras nėra kasdieniškas įvykis, ne visi žino kaip jo metu reikia elgtis, ypač nestandartinėse situacijose, jei užblokuotas išėjimas iš degančio pastato ar nėra galimybės išsikviesti pagalbą. Reaguoti į gaisrą nesusipažinus su saugos taisyklėmis galima labai neadekvačiai, todėl padidėja galimybė pasielgti netinkamai. Žinoma, elgesys labai priklauso ir nuo situacijų – jei dega miškas, reikia bėgti nuo ugnies į kitą pusę bei kviesti pagalbą, tačiau esant degančiame pastate gyvybei gresia didesnis pavojus. Lygiai taip pat galima nežinoti kaip elgtis esant darbo patalpose gaisro metu.

Kartais tokiose patalpose kaip sandėliai, gamyklos ar kitose panašiose, pramoninėse patalpose būna įrengti priešgaisriniai vartai, kadangi siekiama apsaugoti ne tik didelį kiekį dirbančių žmonių, bet ir daiktus, siuntas, prekes ir kitą. Degant didelėms patalpoms padaroma daug turtinės žalos, o taip pat padidėja tikimybė, jog bus netenkama daugiau gyvybių. Priešgaisriniai vartai puikiai tinka didžiulėms patalpoms, kadangi užtveria kelią ugniai ir ją pristabdo, tad žalos pridaroma daug mažiau. Vos gaisro signalizacija įspėja apie gaisrą, priešgaisriniai vartai užsidaro, taip apsaugodami kitas erdves. Namuose, deja, tokia apsauga nėra įrenginėjama, tad reikia užsitikrinti, kad bent jau dūmų detektorius yra įrengtas. Taip pat puiku turėti ir čiaupą su žarna netikėto gaisro atvejams, bet taip žmonės apsisaugo ganėtinai retai. Dėl šios priežasties saugaus elgesio žinojimas yra labai svarbus.

Vos pajutus, kad darbe ar namuose už kažkurių durų tvyro karštis, kuris po truputį veržiasi į patalpą, kurioje jūs esate, galima suprasti, jog ne viskas yra gerai. Dūmai ir liepsna taip pat gali byloti apie esamą gaisrą, tad iškart rekomenduojama bėgti link išėjimo. Evakuojantis per dūmus geriausi šliaužti, nes taip jų įkvėpsite mažiausiai. Svarbu pereinant į kitas patalpas uždarinėti duris, bet jokiais būdais neužrakinėti. Nuo ugnies negalima slapstytis po stalu ar spintoje, taip pat nereikia ieškoti savo daiktų – svarbu gelbėti save, o tą padaryti galima tik bėgant link išėjimo. Negalima naudotis liftais, tad visuomet bėkite laiptais, o išėjus iš pastato net nebandykite grįžti atgal, nes situacija gali būti ženkliai pablogėjusi per tas kelias minutes, kurias išnaudojote bėgimui į lauką.

Komentarai
Kraunama...