Apsauginės kaukės: ar reikia jas dėvėti vaikams?

0 45

Apsauginės kaukės viešumoje, uždarose patalpose šiuo metu yra privalomos. Kol daugelis negali įeiti į parduotuves neturėdami kaukės, kokia situacija yra su vaikais? Visi dalinasi skirtingomis nuomonėmis apie tai ar vaikams kaukės turėtų būti privalomos, kadangi kai kuriems vaikams su jomis sunku kvėpuoti, o kai kurie mano, jog vaikams šiuo metu siautėjantis koronavirusas nėra pavojingas. Visgi nuomonių daug, tačiau reikia žinoti ką apie tai mano medikai ir kaip rekomenduoja elgtis, kai viešose vietose tenka būti su vaikais.

Nors kai kurie įsitikinę, jog baisusis koronavirusas gali nemenkai pakenkti vaikams ir liepia jiems kaukes dėvėti, tačiau galima pastebėti, jog medikai teigia, kad vaikams kaukės nebūtinos, o kai kuriais atvejais net ir negalimos. Pagal naujausią informaciją kaukes dėvėti yra draudžiama vaikams iki 2 metų ir tam yra kelios, labai svarbios priežastys.

Pirmiausia, tai vaikų plaučiai yra kur kas mažesni nei suaugusių, todėl jie dažniau kvėpuoja ir kaukės jiems gali pakenkti labiau nei padėti. Kūdikiai kvėpuoja per nosį, o per burna negali – tai dar viena priežastis kodėl kaukės gali netikti vaikams. Visgi su jomis mažiems vaikams atsiranda galimybė uždusti ar pradėti sunkiau kvėpuoti, nes iškvėptas CO2 yra ir vėl įkvepiamas, dėl ko gali pradėti vaikams itin trūkti deguonies. Patiems mažiausiems vaikams apsauginės kaukės gali kenkti ir todėl, kad jie patys nebūtinai supras, jog kažkam nutikus gali ją nusiimti, o tėvai ne visuomet gali pastebėti, jog kažkas nutiko. Taigi, iš esmės hipoksija yra kur kas pavojingesnė vaikams nei koronavirusas, todėl geriau kaukės nedėti. Vaikai, kurie sulaukę bent dviejų metų, kaukes nešioti gali. Tokiais atvejais apsauginės kaukės jau yra netgi rekomenduojamos.

Apsisaugoti nuo viruso taip pat galima ne tik naudojant apsaugines kaukes, bet ir darant geresnius pasirinkimus kasdienybėje ar atliekant tam tikrus veiksmus. Rekomenduojama neišeiti iš namų jei nėra būtinybės, taip pat svarbu nuolat plauti rankas, valyti paviršius namuose ir žinoma nepamiršti vėdinti patalpas. Taip sukursite saugesnę aplinką tiek sau, tiek vaikams.

Komentarai
Kraunama...