Apsauginės kaukės: ką verta apie jas žinoti, jog būtų veiksmingos?

0 6

Koronavirusui prasidėjus kaukių perkamumas tikrai labai išaugo. Juk apsauginės kaukės yra vienas svarbiausių dalykų norint apsaugoti save ir aplinkinius nuo užsikrėtimo šia infekcija. Kadangi ji nesunkiai gali patekti į kvėpavimo takus, juos pridengti yra būtina. Taip padidinama galimybė sustabdyti viruso plitimą ir visi gali jaustis saugiau. Sveikų žmonių būryje kaukės tikrai nereikalingos, tačiau nepažįstant žmogaus parduotuvėje neįmanoma žinoti ar jis nešioja virusą ar ne. Juk kartais ir pats žmogus serga nejausdamas simptomų, todėl gali ir pats nežinoti ar nekelia pavojaus kitiems. Nors tokiu atveju atrodytų, jog jei virusas nekelia simptomų, nereikia ir saugotis, tačiau nereikia apsigauti – kai kuriems jis gali būti kur kas pavojingesnis ir sukelti rimtų sveikatos problemų ir net mirtį. Žinoma, pavojingiausias jis tais atvejais, kai jau sergama kokia nors liga ar turima sunkesnių sveikatos sutrikimų, labai silpną imunitetą. Kadangi ne visi gali žinoti kaip į virusą sureaguos individualus organizmas, geriau apsisaugoti nei vėliau su juo kovoti.

Prieš perkant priemonės apsisaugojimui, reikia suprasti, jog apsauginės kaukės gali būti kelių rūšių, o ir ne visos yra tokios veiksmingos kokios atrodo. Būtina susipažinti kurie pasirinkimai padės geriausiai apsisaugoti, o kurie išvis nesuteiks apsaugos. Daugelis dabar galvoja, jog labai padėti gali apsauginės kaukės iš medžiagos. Kadangi jos yra daugkartinės, daugelis mieliau renkasi tokį daiktą, kurį nusipirkti užtenka vieną kartą. Nors šis variantas yra bene pigiausias ir mažiausiai investicijų reikalaujantis, deja, jo veiksmingumas nėra itin geras. Tokios apsauginės kaukės naudos suteikia tik tuomet, kai su kaukėmis yra visi žmonės patalpoje arba kai ją dėvi sergantis žmogus, nes kaukė kažkiek sustabdo žmogaus išskiriamus mikroorganizmus ir neleidžia lengvai paplisti aplinkoje.

Veiksmingiausia naudoti vienkartines kaukes arba respiratorius, kadangi jos ne tik tinka sergančiajam, bet ir apsaugo nuo aplinkoje esančių oro dalelių. Tokiu atveju tikrai sumažėja šansai apsikrėsti. Vienkartinės apsauginės kaukės saugo apie 3 valandas, iki kol sudrėksta, o respiratoriai gali būti naudingi net 8 valandas, todėl vadinami geriausia apsauga. Medžiaginės kaukės nėra itin geras pasirinkimas, tačiau tai yra geresnis variantas nei nedėvėti jokios kaukės.

Komentarai
Kraunama...