Apsauginių kaukių nauda

0 6

Gripui ar virusui siautėjant tik nedaugelis imasi veiksmų, kurie padėtų neužsikrėsti. Daugelis tam didelio dėmesio neskiria, todėl galiausiai tenka susidurti su ne itin maloniais simptomais, kurie tikrai nedžiugina. Vieniems jie tikrai pakiša koją ir dirbant, o prasta savijauta ir namuose baisiai erzina. Visos kasdienės veiklos dėl viruso ar gripo tikrai nutraukiamos, nes norisi prigulti ir leisti organizmui kaip įmanoma greičiau su svetimkūniais susidoroti. Medikai jau kurį laiką pataria tokiais atvejais, kai paskelbiama apie gripo ar viruso plitimą, naudoti apsaugines kaukes, kurios labai svarbios viešose vietose, kad nuo kitų žmonių nebūtų užsikrečiama arba išliktų mažesnė tikimybė užkrėsti kitus. Deja, šalyje nėra įprasta saugotis kaukėmis, todėl daugelis tiesiog nieko nedaro. Be abejonės geriausias būdas neužsikrėsti yra nekontaktavimas ir buvimas namuose, tačiau tokią galimybę turėti dirbančiam, besimokančiam ar kitokiomis veiklomis užsiimantiems žmonėms yra ne visada įmanoma. Taigi, apsauginės kaukės tokiu atveju labai gelbėja.

Gripus, virusus sunkiau perserga žmonės, kurie turi silpną imunitetą arba turi kokių nors lėtinių ligų, yra vyresnio amžiaus senjorai. Kai kuriais atvejais tai paūmina esamas ligas, todėl gali būti labai pavojinga sveikatai. Įprastai yra skaičiuojama, jog vienas sergantis asmuo gali nesunkiai apkrėsti bent keturis žmones, todėl apsaugos priemonių nedėvėjimas leidžia viešose vietose užkratams greitai plisti.

Nors apsauginės kaukės šalyje nebuvo labai vertinamos, dabar po karantino, kai koronavirusas sukėlė daug grėsmės žmonių sveikatai, galima pastebėti, kad padaugėjo žmonių savo noru dėvinčių kaukių. Labai tikimasi, kad kaukės išliks aktualios ir vėliau, kai virusas bus galutinai nuramintas. Apsauginės kaukės bus tikrai puikus būdas užtikrinti mažesnį sergamumą, tačiau tai labai priklauso nuo žmonių sąmoningumo.

Norint, jog kaukė būtų efektyvi saugantis nuo kenksmingų dalelių ore, reikia užtikrinti, jog ji užsidedama taisyklingai, puoselėjant higieną. Pavyzdžiui, negalima kaukės imti nešvariomis rankomis ir ją užsidėti – tai neefektyvu. Pirmiausia plaunamos rankos, o tik tuomet dedamasi nauja, švari veido kaukė. Rankas būtina dezinfekuoti kaip įmanoma dažniau, tad plintant kokiam nors užkratui, verta su savimi turėti dezinfekavimo skystį.

Komentarai
Kraunama...