Ar žinote, kaip tinkamai pasirūpinti plastikiniais langais?

0 4

Artėjant pavasariui, vis daugiau žmonių suskuba valyti langus ir pasirūpinti jų sureaguliavimu. Visgi dar nemaža dalis žmonių nežino, kaip tinkamai pasirūpinti plastikiniais langais, o plastikiniai langai turi būti tinkamai prižiūrimi, kad išliktų funkcionalūs. Šiame straipsnyje apie tai ir pakalbėsime.

Guminių tarpinių nusidėvėjimas

Pirmiausia, norint saugoti šilumą namuose, bei užtikrinti gerą ventiliaciją patalpose, būtina atkreipti dėmesį į plastikinių langų gumines tarpines. Jų eksploatacijos laikas dažniausiai siekia 5-7 metus. Per šį laikotarpį derėtų atitinkamai jas prižiūrėti – valyti ir tepti silikonu. Netinkamai eksploatuojama guminė tarpinė praranda elastingumą, sukietėja ir tampa lengvai paveikiama temperatūrų kaitos. Jei pastebėjote, kad per uždarytą langą veržiasi drėgmė ir šaltis, tai – vienas iš guminės tarpinės nusidėvėjimo požymių.

Guminių tarpinių priežiūra

Guminėms tarpinėms prižiūrėti tinka kempinė arba šluostė. Tarpines valykite su tinkamu valikliu – įsitikinkite, kad valiklis yra skirtas plastikiniams langams, kad valiklio sudėtyje nėra rūgštinių šveičiamųjų priemaišų, jų pH turi būti neutralus. Naudojant netinkamus valiklius, tik pagreitinsite tarpinių susidėvėjimą ir trūkinėjimą. Tarpinių ir furnitūros priežiūra turi būti atliekama ne rečiau kaip vieną du kartus per metus. Nepamirškite specialiu nerūgštiniu tepalu, skirtu plastikinių langų apkaustams prižiūrėti, sutepti ir furnitūros slankiojančias detales. Jei naudosite bet kokį tepalą, tik dar greičiau pažeisite plastikinių langų apkaustus ir gali tekti keisti visą furnitūrą ar net langą.

Taigi, plastikiniai langai savo ilgaamžiškumu džiugins tuo atveju, jeigu Jūs skirsite laiko jų tinkamai priežiūrai. Šiuos priežiūros darbus rekomenduojama atlikti bent du kartus per metus, pavasarį ir rudenį.

Komentarai
Kraunama...