Gaisro sukėlėjai

0 31

Tiek namuose, tiek darbo vietoje, komerciniuose ar pramoniniuose pastatuose galima susidurti su gaisrą galinčiais sukelti daiktais, prietaisais, įrenginiais, technika ir panašiais dalykais. Kartais darbe prireikia tik neišjungti kokios nors mašinos ar namuose pamiršti žvakę ir jau tenka dorotis su atvira liepsna, kuri niokoja visą aplink esantį turtą, o kelių minučių bėgyje gali pasikėsinti net ir į gyvybę. Būtent dėl šios priežasties net nesitikintys per savo gyvenimą patirti gaisro, turėtų nepamiršti apsaugoti savo namų, verslo pastato, gamyklinių patalpų ar fabriko nuo galimos ugnies. Investicijos į ugnies prevenciją tikrai atsiperka, kadangi gaisrui kilus ir jo laiku nesuvaldant galima netekti ne tik turto esančio pastate, bet ir viso pastato.

Pramoniniai pastatai, komercinės patalpos, didžiuliai sandėliai dažnai yra geriau apsaugomi nei nuosavi namai. Tą padeda padaryti priešgaisriniai vartai, kurie yra nepakeičiamas dalykas gaisro atveju. Būtent priešgaisriniai vartai gali užlaikyti ugnį ir neleisti jai greitai persikelti ir plisti per kitas erdves ir patalpas. Taip galima užsitikrinti kad bus prarandama daug mažiau turto iki kol atvyks pagalba. Jei priešgaisriniai vartai nėra įrengiami, ugnis plinta per visas patalpas, lengvai niokodama viską, aks jose yra, todėl žala būna milžiniška ypač sandėliuose ar fabrikuose.

Sukelti gaisrą gali net ir išmanieji telefonai, o juos visi visuomet turi su savimi, todėl ten, kur būta žmogaus su telefonu, gali įvykti gaisras. Vis išmanesni telefonai gali atnešti ir naujų pavojų, tad darbe per pertrauka paliktas krautis telefonas arba namuose ant naktinio staliuko esantis planšetinis kompiuteris per ilgai prijungtas prie elektros lizdo gali nesunkiai sukelti ugnį.

Darbe ir namuose gali pasitaikyti ir netvarkinga elektros instaliacija, kuri arba jau yra netvarkingai įrengta arba tiesiog seniai tikrinta. Kad nereikėtų rūpintis galinčiu kilti gaisru labai patartina leisti elektros instaliacijas reguliariai patikrinti specialistui.

Gaisro sukėlėju gali virsti ir netvarkingi kaminai ar krosnys, kurių pasitaiko ir gamyklose, ir namuose ir dar visokiuose kitokiose patalpose, tad labai svarbu valyti tokius dalykus, nes tinkamai neprižiūrint galima gauti labai skaudžią pamoką.

Komentarai
Kraunama...