Gaisrų pavojai

0 53

Koks pavojingas yra gaisras, greičiausiai supranta visi. Nevaldoma ugnis yra viena iš tų situacijų, dėl kurios galima netekti visiškai visko. Tiek turto, namo, daiktų, gyvūnų ar net savo šeimos bei paties gyvybės. Didžiausią pavojų gaisro metu sukelia liepsnos, didžiulis karštis ir nuodingos dujos bei dūmai, kurie išsiskiria degimo metu. Kartais visiškai nevaldomas gaisras gali greitai plisti ir sukelti dar didesnių pavojų tarp kurių yra sprogimas ir stipriai sumažėjęs deguonies kiekis patalpoje.

Suvaldyti ugnies plėtimąsi nėra lengva, todėl patiems to daryti nevalia, nes tai yra apmokytų specialistų darbas. Žinoma, sulėtinti ugnį dažnai galima, jei prieš tai buvo įdiegti namuose ar kitokiose patalpose kokie nors prevenciniai būdai. Pavyzdžiui pramoninėse patalpose puikiai savo darbą atlieka priešgaisriniai vartai, o namai apsaugomi geriau tuomet, jei jų konstrukcija ir statybinės medžiagos buvo iš ugniai atsparesnių medžiagų. Tačiau šiais dalykais pasirūpinama ne visuomet, nes daugelis nesitiki, kad per gyvenimą reikės susidurti su gaisru ir jo daroma žala. Priešgaisriniai vartai padeda apsaugoti turtą sandėliuose ar gamyklose, nes sulėtina ugnies plėtimąsi, tad iki kol atvyksta specialistai padaroma daug mažiau žalos, išsaugoma daug daugiau turto. Namuose ar daugiabučiuose priešgaisriniai vartai nėra tinkamas sprendimas, tačiau tikrai galima rasti įvairiausių technologijų, kurios padėtų apsisaugoti nuo tokios baisios nelaimės kaip nevaldoma ugnis. Signalizacijos, detektoriai, specialūs čiaupai su žarnomis ugniai gesinti gali išsaugoti gyvybes, tačiau reikia į juos investuoti iš anksto.

Liepsna yra pagrindinė gaisro dalis, kuri labiausiai matoma ir yra labai pavojinga, nes jos temperatūra dažnai būna tarp 800 ir 1500 laipsnių. Toks karštis lengvai uždega viską, kas yra aplinkui, įskaitant ir žmones. Blogiausia tai, kad liepsna nėra vienintelis gaisro keliamas pavojus, nes jo metu tenka kvėpuoti ir karštu oru, o esant didelei temperatūrai apdegti gali net ir kvėpavimo takai, plaučiai. Sintetiniai drabužiai greitai pradeda lydytis ir lipti prie odos, kas sukelia didelį skausmą. Mirtiną pavojų sukelia ir nuodingos dujos, kurios išskiriamos gaisro metu, o tamsūs dūmai dažnai gali apsunkinti bandymą evakuotis iš patalpos. Taigi prevencinės priemonės, kurios gali apsaugoti nuo gaisro atsiradimo ar greito plitimo, yra labai svarbios visose pastatuose, patalpose.

Komentarai
Kraunama...