Ką reikia žinoti apie rekuperatorius?

0 73

Naujakuriai žiemos metu susiduria su daug problemų, ypač tie, kurie persidaro senos statybos namus. Viena iš didesnių ir dažniau pasitaikančių problemų yra drėgmė, todėl po nakties dažnai randami aprasoję langai ir šlapios palangės. Kartais langai žiemos metu net ir apšąla iš vidaus. Nors žemos metu būtina išsivėdinti namus, nes šviežias oras yra labai svarbus, tačiau ar toks vėdinimo būdas yra geriausias tikrai abejojama, ypač, kai šiais laikais šia funkciją puikiai atlieka rekuperacinės sistemos.

Dažnai nauji namai statomi gan sandariai ir izoliuotais, todėl drėgmės namuose neatsiranda, nebent tai koks nors nevykęs atvejis. Tačiau po statybų būna pasitaiko, kad užsilieka drėgmės, kuri vos tik suvaldyta greit išnyksta. Svarbiausia po statybų nepradėti apdailos darbų ir pamatuoti drėgmės lygį, jei jis didelis su drėgme reikia susitvarkyti. Rekuperacinės sistemos tokiais atvejais padeda, tačiau jei dar tokios neturite, reikia įjungti šildymą ir laukti kol drėgmė išgaruos. Žinoma, vėliau drėgmės problemos nebebus, tačiau naujuose namuose dažniausia sunkiai cirkuliuoja oras, dėl ko rekuperacinės sistemos vis tiek tampa būtinybę, norint kvėpuoti kokybišku ir šviežiu oru kiaurus metus.

Senesnių namų šeimininkams rekuperacinės sistemos taip pat reikalingos, ypač jei yra daug drėgmės namuose, nes ji būna išvėdinama. Kaip galima pastebėti, rekuperacinės sistemos yra atsakymas į daugumą bėdų susijusių su drėgme, oru ir jūsų būstu.

Daug kas gali galvoti, kad namų vėdinimas natūraliais būdais, atidarytu langu yra pats geriausias, tačiau tai tikrai nėra nei ekonomiškiausias, nei saugiausias variantas. Lauko oras yra geresnis nei vidaus, tačiau iš jo taip pat gali patekti ir daug nepageidaujamų dalykų, kuriuos rekuperatoriai išsprendžia. Negana to, žiemos metu vėdinti patalpas su atidarytu langu yra brangu ir šalta ž šią problemą vėlgi naikina vėdinimo sistema.

Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų sveikatos atžvilgiu, vėdinimas turėtų būti savaime suprantamas dalykas, be kurio bandyti gyventi neturėtu niekas. Šviežias oras tiesiogiai veikia miegą, nuovargį, produktyvumą ir dar daugelį dalykų, kurių daugelis neįvertina kol nepajaučia to malonumo, kurį suteikia šviežio oro buvimas namuose nuolatos.

Komentarai
Kraunama...