Kada privalu baigti papildomus kursus prasižengusiems?

0 3

Pažeidimą papildomi kursai prasižengusiems taikomi asmenims, kuriems buvo atimta teisė vairuoti dėl KET pažeidimų arba neturintiems 2 metų stažo (pradedantiesiems vairuotojams), kurie pažeidė KET reikalavimus. Tokiu atveju, tenka trumpam grįžti į vairavimo mokyklos suolus.

Pagal patvirtintą Papildomo vairuotojų mokymo tvarkos aprašą, prasižengusiojo vairavimo mokykloje laukia 45 minučių individuali konsultacija su psichologu. Per ją analizuojamas padarytas KET pažeidimas, už kurį buvo pritaikyta administracinė atsakomybė.

Po to seka ne trumpiau nei 90 minučių trunkantis psichologo vedamas kursas, kuriame siekama vairuotojamas suteikti papildomų žinių apie vairuotojo asmenybės bruožų, savybių, asmeninių vertybių, stereotipų įtakč elgesiui kelyje, taip pat ir apie emocijų ir jų suvokimo svarbą vairuojant transporto priemonę.

Po kosnultacijų su psichologu, reikia praklausyti ne trumpesnį kaip 45 min. trukmės mokymo įtstaigos vairoutojų mokytojo vedamą teorijos kursą. Taip pat su vairavimo mokymo instruktoriumi atlikti 45 min. praktinio saugaus, ekonomiško ir ekologiško vairavimo mokymą nustatytu maršrutu. Pradedantysis vairuotojas ir (arba) vairuotojas, kuriam atimta teisė vairuoti, norėdamas užbaigti papildomą vairuotojų mokymą, nustatyta tvarka privalo išlaikyti žinių patikrinimo testą.

Daugumoje vairavimo mokyklų papildomi kursai prasižengusiems siekia apie 70–100 eurų. Už šią kainą, prasižengusysis turi gauti šiuos mokymus – individuali 45 min. konsultacija su psichologu, 90 min. psichologijos kursas, 45 min. KET teorijos kursas ir 45 min. praktinio vairavimo pamoka.

Komentarai
Kraunama...