Kaip apsisaugoti nuo dulkių erkučių?

0 147

Dulkių erkutės yra dažna problema. Jos įprastai gyvena lovoje, pataluose, čiužiniuose, pleduose ar pagalvėlėse. Erkutėms tinkama aplinka yra šilta ir drėgna ertmė, kurioje jos gali daugintis. Nors plika akimi jos nėra matomos, jos gali sukelti alergijas, todėl verta užsitikrinti, kad jų namuose nebūtų.

Erkučių mėgstamiausia terpė yra natūralūs audiniai, kuriose jos gali plisti. Dėl šios priežasties neretai perkamesnės yra sintetinės patalynės, kuriose erkutėms veistis nėra sąlygų. Pagrindinis apsisaugojimas nuo erkučių yra tvarka, vėdinimas ir, žinoma, sintetiniai audiniai. Ir nors nusipirkti sintetinius patalus nesunku, vaikiška patalynė kelia šiek tiek daugiau sumišimo. Vaikiška patalynė iš natūralios medžiagos yra daug patogesnė ir leidžia augančiam organizmui geriau išsimiegoti, tačiau ką tuomet daryti kad erkučių nebūtų? Būtina pastoviai vėdinti patalpą, neleisti kauptis drėgmei ir plauti vaikišką patalynę aukštoje temperatūroje. Kitokiu atveju teks ir vaikams naudotis sintetiniais patalais.

Svarbu atminti, kad vėdinti patalpas, tvarkytis svarbu bet kokiu atveju, nes erkutės gali veistis ir žaisluose, pagalvėlėse ar pleduose, todėl juos reikėtų purtyti, skalbti ir nepamiršti vėdinti. Kilimai bei užuolaidos nėra apsaugotos, todėl kilimas privalo būti išdulkinamas, o užuolaidos skalbiamos aukštoje temperatūroje. Vaikiška patalynė, žaislai taip pat turi būti skalbiami bent 60 laipsnių temperatūros vandenyje. Alergijų kamuojami žmonės skalbti viską turėtų bent kartą į savaitę. Tokiu atveju alergijos simptomai neturėtų reikštis, nebent esate labai jautrus. Jei alergijos nėra, bent jau kas mėnesį pasikeiskite patalus, juos išvėdinkite, išsiskalbkite.

Dulkių erkutės taip pat nemėgsta ir itin žemos temperatūros, tad neturint galimybės skalbti kai kuriuos užvalkalus ar patalus, galima juos vėdinti žiemos metu lauke. Aplamai vėdinimas gali būti dažnu ritualu, nes patalynė nuolat užteršiama pleiskanomis, negyva oda ir kvapais, todėl kiek įmanoma dažnesnis vėdinimas tikrai nepakenks tiek erkučių, tiek kokybiškesnio miego atžvilgiu. Taip pat vertėtų atsiminti, kad su naujomis technologijomis atkeliauja ir kokybiškesni sintetiniai patalai, kurie leidžia odai kvėpuoti ir neleidžia erkutėms veistis, todėl gali būti labai puiki išeitis alergiškiems žmonėms.

Komentarai
Kraunama...