Kaip elgtis kilus gaisrui?

0 46

Gaisras yra labai pavojingas reiškinys, todėl jam kilus reikia paisyti saugumo taisyklių. Gaisras gali pasitaikyti ne tik pastatuose, bet ir atviroje erdvėje, tačiau bet kokių atveju jis gali kelti pavojų ne tik gamtai, bet ir kiekvieno gyvybei. Žmonės pastebėję nevaldoma ugnį atviroje erdvėje turėtų iškart apie tai pranešti greituoju numeriu 112. Pastebėjus ugnį patalpoje apsisaugoti gali būti sunkiau, ypač jeigu ugnis pastebėta per vėlai arba esama patalpoje, kur liepsna jau nemenkai įsiplieskusi. Dažnai didelėse patalpose, sandėliuose bei panašiose darbo vietose būna priešgaisriniai vartai, kurie padeda sulėtinti ugnies plitimą, tačiau daugiabučiuose, nuosavuose namuose ne visi būna pasiruošę gaisrui, todėl reikia skubėti evakuotis.

Patalpoje pastebėjus degančia šiukšliadėžę ar rūkstanti elektros prietaisą, nereikėtų iškart skambinti ugniagesiams, kadangi tokia problema nesunku pasirūpinti patiems – tiesiog užpilkite vandens. Jei ugnis plinta patalpoje ir ją darosi sunku suvaldyti, vertėtų negaišti laiko ir iškart pranešti apie nelaimę ugniagesiams, kad gaisras nespėtų pridaryti daugiau žalos. Nuosavuose namuose gaisras gali kilti dėl cigaretės, paliktos žvakės ar elektros prietaiso, tad labai svarbu turėti bent jau dūmų detektorių, kuris įspėtų apie kilusią nelaimę. Gamyklose, sandėliuose ar kitose pramoninėse patalpose situacija gali tapti nevaldoma, nes ugnis gali sužaloti labai daug turto, tad priešgaisriniai vartai, kurie izoliuoja patalpas ir jas atskiria, yra būtini. Žinoma, priešgaisriniai vartai ugnies neužgesins, bet sulėtinti visą procesą iki kol pasirodys ugniagesiai – tikrai gali.

Saugiai elgtis gaisro metu būtina, kadangi tai gyvybei pavojingas procesas. Pirmiausia, vos pajutus neįprastą karštį patalpoje ar pastebėjus įsiplieskusią ugnį, kurią užgesinti lengvai nebėra įmanoma, reikia bėgti per išėjimą arba atsarginį išėjimą, jei pagrindinis yra jau užblokuotas ugnies. Nereikėtų bandyti pasiimti kokius nors daiktus, nepriklausomai nuo to ar esate namuose ar darbo patalpose, ofise. Slėptis nuo ugnies negalima, tad nei spinta, nei vieta po stalu nėra tinkamas būdas išvengti liepsnos – iškart reikėtų dairytis išėjimo. Jei pastatas, kuris dega yra aukštas ir turi liftą – juo naudotis griežtai draudžiama, nes laiptai tokiu atveju yra daug saugesnis variantas.

Komentarai
Kraunama...