Kaip išsirinkti naują valtį?

0 6

Jeigu ruošiatės prie ežero pastovyklauti ar jau seniai svajojate leistis į žvejybą, tuomet apie valtį pagalvoti tikrai verta. Tai gali būti pramoga visai šeimai arba labai smagus būdas atsipalaiduoti nuo žmonių, rutinos ir darbo. Dažniausiai valtys aktualiausios būna žvejams, kurie kartais mėgsta išplaukti toliau nuo kranto ir pasimėgauti puikių laimikių traukimu. Turintys valtis, greičiausiai puikiai žino kaip išsirinkti puikiausią, ilgai tarnaujantį variantą, tačiau tie, kurie tik mąsto apie tokio pirkinio įsigijimą, reikia patarimų, kurie padėtų pasirinkti tinkamai. Išsirinkus gerą valtį galima džiaugtis ilgaamžiškumu, patogumu ir funkcionalumu, kas yra labai svarbu kiekvienam. Svarbiausia iškart pagalvoti kaip dažnai ir kada bus naudojama valtis, kur ją laikysite, ar turėsite kaip transportuoti ir ar bus reikalingi valties varikliai.

Pirmos valtys dažniausiai būna pripučiamos, kadangi tai puikus būdas turėti universalią valtį, jei į ją investuojama. Tačiau net ir jas renkantis reikia šiek tiek žinių. Pirmiausia, kai jau apgalvojamas valties dydis ir tai kiek žmonių ji turėtų talpinti, pagalvoti reikia apie tai kam ji bus naudojama. Jeigu ją žadate panaudoti ne dažnai ir tik pramogai, kai išplaukiama neilgam ir ne itin toli, tuomet užtenka paprastos valties su pripučiamu dugnu. Bet jeigu svarstote apie ilgesnius pasiplaukiojimus, tikrą žvejybą, tuomet reikia valties kietu dugnu. Tokia tiks viskam, todėl turėsite universalesnį variantą. Stabilesnis dugnas leidžia lengviau ir patogiau laiką leisti valtyje, o prireikus galima net ir patogiai atsistoti, nebijant nukristi. Valties dugnai gali būti iš aliuminio bei faneros, tačiau pasirinkti galite tai, kas jums atrodo geriausia.

Variklis irgi svarbus dalykas, nes vienos valtys pritaikytos jo įrengimui, o kitos ne, tad nusipirkus nepritaikytą, vargu ar kada nors galės būti įrengti valties varikliai. Jei tvirtai žinote, kad jums jų nereikės, tuomet viskas gerai, tačiau jei kyla abejonių, tikrai geriau iškart pirkti jau poreikius atitinkančią valtį, kad vėliau nereikėtų investuoti į kitą praėjus vos keliems mėnesiams. Valties varikliai sumontuojami gali būti tik tose valtyse, kuriose yra speciali tam vieta. Kitokiais atvejais su valtimi galima plaukioti tik irklų pagalba.

Komentarai
Kraunama...