Kas svarbiausia dujiniame katile?

0 73

Gyventojai, kurie savuose namuose įsirengė dujinio šildymo sistema dar niekuomet nesigailėjo. Pats didžiausias tokio įrenginio privalumas yra būtent šiluma, kuri lengvai pasiskirsto ir visuomet optimaliai šildo namus. Šilta gali būti ir ryte atsibudus ir vakare grįžus į darbą, todėl toks komfortas visuomet labai maloniai stebina. Žinoma, kad komfortas visuomet būtų, reikia išsirinkti tinkamą dujinį katilą, kurio galingumas atitiktų jūsų būstą bei reikiamas funkcijas.

Dujiniai katilai turi vienintelę funkciją – išlaikyti šilumą ir paruošti karšto vandens, kad namuose visuomet būtų gera ir jauku. Naujausi tyrimai rodo, kad žmonės naudoja vis mažiau šilumos ir vis daugiau karšto vandens, todėl perkant katilą labai svarbu pamastyti apie karšto ruošimo funkcijos kokybę. Reikia įvertinti kelioms vonioms ar virtuvėms jo reikės ir kokio galingumo turėtų būti vandens srovė. Taip pat renkantis tokį įrenginį reikia pasižiūrėti savo būsto aukštį ir atkreipti dėmesį į šilumos varžą.

Dažnai žmonės įsigyja galingesnius katilus nei jiems reikia, tuomet trumpai galima pasidžiaugti tuo, kad viskas pašyla labai greitai, bet vėliau atsiranda dideli gedimai, kurie sudėvi įrenginį ir jis tarnauja kelis kartus mažiau. Visuomet laimėsite, jei pasikonsultuosite su specialistu, nes kitais atvejais tik išleisite savo pinigus, o naudos turėsite labai mažai arba labai trumpai.Dujiniai katilai ir jų efektyvumas yra tikrai labai didelis, nes pavyzdžiui kondensacinis dujinis katilas gali turėti naudingumo koeficientą, kuris sieks 110 procentų. Taip yra todėl, kad kai katile dega tam tikra medžiaga, išsiskiria šiluma ir ji būna perduodama sistemos vandentiekiui. Vandentiekį pasiekia tik dalis šilumos, o kita dalis išstumiama į lauką su garais. Dėl konstrukcijos ir technologijų, dabar katilai atvėsina viską iki optimalios temperatūros, kurioje vanduo kondensuojasi, o tuomet vėl virsta skysčiu – taip išskiriama papildomos šilumos, dėl kurios koeficientas ir tampa 100 procentų. Deja, kietojo kuri naudos koeficientas yra apie 80 procentų, tad palyginus, dujiniai katilai yra daug labiau apsimokantis įrenginys. Žinoma, visuomet reikia atkreipti dėmesį ir į kitas funkcijas, valdymo sistemą, kad dujiniai katilai jums būtų efektyvūs ir naudingi.

Komentarai
Kraunama...