Kavos atsiradimas ir naudojimas

0 167

Kavos paplitimas

Etiopijoje atrastas kavos krūmas iš pradžių buvo nenaudojamas kavai. Visų pirma, uogos nuo krūmo buvo valgomos įprastai arba dar naudojamos maisto gamybai. Tokiu atveju jas susmulkindavo ir vyniodavo kartu su gyvulinės kilmės riebalais, o tada naudodavo gamybai. Vėliau uogos buvo panaudotos užpilams ir net vynui, kurį gerdavo arabai.

Dvyliktame amžiuje kava keliaudavo per Raudonąją jūrą ir po visą pasaulį. Kava buvo pradėta auginti ir kituose regionuose, kuriuose pasirodydavo Islamo piligrimai. Taip šis gėrimas plito po pasaulį ir vis labiau populiarėjo. Arabai pradėjo stiprios ir kokybiškos kavos gamybą, tačiau būtent turkai padarė iš jos karštą gėrimą su išskirtiniais prieskoniais. Kad ir kaip šios šalys stengėsi išlaikyti kavą paslaptyje, greitai ji išpopuliarėjo ir už jų regionų. Ir nors buvo draudžiama, kavamedžių buvo išvežta ir į Indiją, kurioje taip pat buvo pradėta auginti ir gaminti kava. Ir nors dabar kava visiems atrodo lengvai prieinama, o pasigaminti ją galima namuose arba tą gali padaryti jura kavos aparatai, anksčiau kavos gauti buvo labai sunku, jei šalyje neauga kavamedžių.

Aštuonioliktame amžiuje kava buvo jau neblogai paplitusi, todėl Javos saloje ją buvo pradėję auginti olandai, o kai kuriose kitose salose ir prancūzai. Vėliau iš prancūzų kavos sėklų gavo ir Brazilija, kurioje taip pat prasidėjo kavos gaminimas. Dabar vis labiau plinta kavos gėrimo tradicijos, kurios suartina žmones visame pasaulyje, todėl populiarėja jura kavos aparatai ir kitos kavų ruošimui skirtos priemonės.

Kavos naudojimo ypatumai

Kava turi daug tradicijų ir dažnai siejama su energija, bendravimu ir atsipalaidavimu tuo pačiu metu. Kavos kultūra vis labiau populiarėja o su ja ir jura kavos aparatai bei visokie priedai kavos paskaninimui.

Nuo kavos prasideda daugumos žmonių rytas – taip prasideda energinga diena, o vakarais, per pertraukas arba susitikus su draugais tai tampa atsipalaidavimo ar bendravimo gėrimu. Kai kurie kavą vadina geros nuotaikos gėrimu, nes ji suaktyvina ir padeda jaustis žvaliam.

Komentarai
Kraunama...