Kilimų valymo gudrybės

0 26

Išlaikyti kilimą tobulos išvaizdos tikrai nėra lengva užduotis, nes per kurį laiką jis tikrai apdulka, praranda savo spalvą, tampa dėmėtas ir ne visada puošia interjerą. Vienas blogiausių dalykų, kurį žmogus gali padaryti kilimui, tai palikti šviežias dėmes be priežiūros ir leisti joms įsisenėti. Kai kurios kilimų valymo priemonės gali padėti panaikinti ir labai senas dėmes, tačiau viskas priklauso nuo labai daug faktorių. Kai kurios užsibuvusios dėmės gali tapti neįveikiamomis, tuomet kilimas visam laikui lieka ne itin išvaizdus. Buitinė chemija gali daryti labai daug teigiamos įtakos dėmėms, tačiau viskas taip pat priklauso ir nuo žmogaus dėmesio tokiai interjero detalei.

Kai kurie kilimus naudoja kaip apsaugą grindims, kai kuriems kilimas suteikia jaukumo, tačiau, kad ir kaip bebūtų reikia nepamiršti juo rūpintis, jog jis nepradėtų gadinti bendro interjero vaizdo. Taigi, kad baisiausias dalykas – dėmių įsisenėjimas nenutiktų, reikia visada kol dar dėmė šviežia ja pasirūpinti. Pasiėmus servetėlę ar šluostę, ją reikia nusausinti netrinant, kitaip liks išpurvintas didesnis kilimo plotas. Valyti reikia spaudžiant iš kraštų į centrą.

Kai dėmė nusausinta labai svarbios tampa kilimų valymo priemonės. Jei tokią turite, iškart ją pasiruoškite ir purkškite su ja dėmes. Jeigu buitinė chemija jūsų namuose nėra įprastas dalykas ir neturite kaip pasirūpinti dėme, kai kuriais atvejais padės dažniausiai namuose visų turimas actas. Žinoma, kilimų valymo priemonės jis idealiai nepakeičia, tačiau išsisukti ir bent kažkiek labiau dėme pasirūpinti gali. Sumaičius actą su vandeniu, reikia ši mišinį purkšti ant kilimo ir jį sausinti. Pakartoti tokią procedūrą gali tekti kelis kartus ir dažnai kur kas daugiau kartų nei kai naudojamos kilimų valymo priemonės, tačiau efektas turėtų matytis. Kai rezultatai tenkina, reikia padėti servetėlę ant dėmės ir ją gerai prispausti, jog ji sugertų visą likusią drėgmę. Buitinė chemija naudojama panašiai, todėl net ir įsigijus profesionalių kilimų valiklių, greičiausiai tektų naudoti juos taip pat kaip actą. Žinoma, profesionalios priemonės dažnai būna kur kas efektyvesnės.

Komentarai
Kraunama...