Kodėl reikia apsvarstyti rekuperatoriaus įsigijimą?

0 136

Švariu oru kvėpuoti yra labai svarbu, kadangi dėl taršalų esančių lauko ar patalpų ore kasmet suserga labai daug žmonių ir kai kuriais atvejais net miršta. Švarus oras namuose bei gryno oro pakvėpavimas reguliariai gamtoje tikrai veikia savijautą, nuotaiką ir net gali paskatinti produktyvumą. Užteršti orą namuose gali daugelis dalykų, todėl labai svarbu sekti aplinkos namuose būklę, kad vėliau nereikėtų skųstis sveikatos sutrikimais. Dažnai, nuo daugelio problemų ir užterštumo gelbėja rekuperatorius, nes jis vėdina namus, o dėl to oras namuose nuolat būna šviežias. Rimtas problemas gali sukelti kelios oro taršų kategorijos, tad sužinokite kokios jos yra.

Degimo teršalai yra vienos pavojingiausių dalelių, kurias gali sudaryti anglies monoksidas arba azoto dioksidas. Šios dalelės įprastai yra susijusios su patalpų šildymų. Deginamas kuras, kietasis kuras, dujų katilai, šildytuvai, džiovintuvai ir dar daugelis kitų prietaisų gali būti teršalų židiniai, kurie kenkia sveikatai. Jeigu patalpos prastai vėdinamos, susikaupia gana nemažas kiekis teršalų. Kartais būna ir taip, kad patalpose esantis oras tampa 100 kartų labiau užterštas nei lauke esantis. Rekupertorius tokiu atveju tinka puikiai, kadangi išvėdina namus, tačiau neišleidžia šilumos dėl ko galima džiaugtis taupiu prietaisu. Daugelis teigia, kad rekuperatorius labai greitai atsiperka nors ir atrodo gana brangi investicija.

Vien su lango pravėrimu namai taip puikiai neišsivėdins kaip reikėtų, o ir šilumos, ypač žiemos metu, prarandama labai daug, kas reiškia, jog teks mokėti papildomų pinigų šildymui. Tokiu atveju nesunku suprasti, kad rekuperatorius nėra toks brangus prietaisas, kadangi jis atsiperka taupydamas šilumą. Tie, kas nežiūri į namų vėdinimą kaip į rimtą reikalą, turėtų žinoti, kad užteršti ir nevėdinami namai, kuriuose oras nėra švarus, kenkia žmogaus sveikatai. Tai gali pasireikšti astma, širdies ligų atsiradimu, kvėpavimo problemomis, ankstyva mirtimi, didesniu sergamumu, prastesniu miegu, bloga savijauta. Visos šios problemos pasireikšti gali palaipsniui – tai nebūtinai bus priežasties kokiai nors ligai, bet nešvarus oras tikimybę susirgti smarkiai padidina, ypač vaikams, tad imtis priemonių apsaugai reikia kuo greičiau.

Komentarai
Kraunama...