Kokias reikšmes išduoda gėlės rūšis?
Dovanojant žmonėms gėles retai kada pamąstome apie jų reikšmes. Žinoma, kartais jos pasirenkamos tik pagal grožį, tačiau daug maloniau dovanoti gėles su tam tikra žinute. Gėlių pristatymas su rašteliu ir tam tikrus dalykus reiškiančia puokšte bus puikus būdas parodyti dėmesį. Net jei dabar tos reikšmės nebeteko prasmės, anksčiau jos turėjo labai didelę įtaką gėlių pasirinkimui.
Gėlė anemonė, kuri kitaip dar vadinama pluke reiškia „nepalik manęs“. Gladiolas, kurį visi gerai žino kaip kardelį ir jį dažniausiai mokiniai neša mokytojams per rugsėjo pirmąją, reiškia abejingumą. Hortenzijos primena apie tai, kad neverta apsimesti baejingu, o štai jacintas primena apie tai, kad jūsų dovanojantis tokią gelę žmogus pasiilgo. Gėlių pristatymas dažnai vykdomas užsakius pačias populiariausias gėles, tačiau kartais hortenzijos būna suteiktas kaip pasirinkimas.
Vilkdalgis, kuris žinomas kaip irisas rodydavo tai, kad tokių gėlių gavęs asmuo yra lengvabūdis. Jazminai parodo švelnumą, eleganciją ir perduoda žinutę, jog patinkate tam, iškurio gavote šias gėles. Kamelija išreiškia garbinimą, o našlaitės reiškia, jog žmogus pastebi jūsų kuklumą. Našlaitės taip pat kaip nuolankumo ženklas.
Nasturta simbolizuoja meilę, todėl šių gėlių pristatymas būdavo tikras ženklas, jog kažkas jus yra nusižiūrėjęs. Lelijos būdavo dovanojamos tik kilniems žmonėms, pelėžirnis tik afinuotoms damoms. Narcizai išreikšdavo meilę, nors tokias gėles būdavo nepatartina dovanoti mylimiausiems bei artimiausiems žmonėms, nes kai kurie tikėjo, jog jie rodo savimeilę, abejingumą. Tad dėl šios gėlės panaudojimo kyla dvipusiški jausmai.
Gėlių pristatymas šiandieniniame pasaulyje parodo, jog populiariausios gėlės yra tulpės, rožės ir gvazdikai. Pastarieji reiškia, jog sulaukėte šiek tiek abejingumo, bet tai tik labai senas apibrėžimas. Dabar gvazdikai naudojami visokioms progoms.
Aguona anksčiau simbolizuodavo vaisingumą, o neužmirštuolė reikšdavo tai, kas slypi jos pavadinime „neužmiršk manęs“. Raktažolė taip pat kaip ir daugelis gėlių reikšdavo meilę, o bijūnas vėjavaikiškumą. Rugiagėlėmis buvo galima parodyti ištikimybę, o medetkomis pavydą. Nuoširdumą lydėdavo tulpės, todėl iki šiol per moters dieną teikiamos būtent jos norint išreikšti nuoširdžius sveikinimus ir dėkingumą.