Kokiomis savybėmis pasižymi logistikos vadybininkai?

0 89

Logistikos vadybininko profesija sparčiai populiarėja dėl šios srities perspektyvos didėjimo. Dėl prekybos eksporto rodikliai nuolat didėja, o Lietuvoje jie po truputį auga kasmet. Dėl šios priežasties pradeda reikėti vis daugiau šios srities specialistų, kurie galėtų koordinuoti ir suprastų ne tik logistikos procesus, bet ir tai kas yra negabaritiniai kroviniai. Logistikos įmonių yra visokių – didelių ir mažų, o palaipsniui jų kuriasi ir daugiau. Kuo daugiau įmonių, tuo daugiau laisvų vietų, kurias užpildyti gali tik šiam darbui tinkantys kandidatai. Logistikos vadybininkai yra viena svarbiausių įmonės grandžių, todėl visiems svajojantiems apie darbą ofise pravartu žinoti kas yra logistikos ar transporto vadybininkas ir kokiomis savybėmis jis pasižymi – gal tai jūsų svajonių profesija.  

Didelės perspektyvos logistikoje kol kas tikrai numatomos, nes transportas bei gabaritiniai ar negabaritiniai kroviniai yra labai svarbūs transportavimo procesams. Kurį laiką šioje srityje vyks tik didžiulis augimas. Aukštosiose mokyklose jau galima pastebėti specialias studijų programas, kurios yra skirtos būtent logistikos srities vadybininkams. Logistikos sričių daug, tad kiekvienas gali atrasti jiems tinkamą.

Stresinių situacijų logistikos vadybininkams nutinka nuolat, todėl viena iš svarbiausių savybių, kurias jiems turėti pravartu tai probleminių situacijų suvaldymas. Greita reakcija į iškilusias problemas labai padeda. Jautresniems žmonėms, kurie puola į panika, gali būti tokį darbą dirbti per sunku, tad geriau būti ramesniam ir labiau susikaupusiam. Gal dėl šios priežasties logistikoje anksčiau didžioji dalis darbuotojų buvo vyrai, o moterys tik visai neseniai atrado šią sritį.

Logistikos vadybininkas turi greitai mokytis, o šioje srityje geriausias ir greičiausias mokymasis yra iš savo ar kolegų klaidų. Jei greitai sugebama suprasti kaip veikia logistikos procesai ir prie jų prisitaikyti, tuomet darbas būna labai sėkmingas. Gerai, kai tik pradėjęs darbuotojas nusimano kas yra negabaritiniai kroviniai, supranta kokie darbai vykdomi sandėliuose, tačiau daug svarbiau mokėti strategiškai veikti, planuotis darbus ir sutarti su komanda. Taip pat logistikoje labai svarbu komunikabilumas, o ne vienos užsienio kalbos mokėjimas yra didelis privalumas bet kurioje įmonėje.

Komentarai
Kraunama...