Krovinių gabenimas į Skandinavijos šalis

0 31

Įprastų bei negabaritinių krovinių gabenimas Lietuvoje yra gana populiari sritis. Eksportas kuo puikiausiai kelia šalies ekonomikos rodiklius, kadangi lietuviams šioje srityje gana gerai sekasi. Daugiausiai užsakymų galima suskaičiuoti būtent iš Skandinavijos šalių, kurios atneša daug pelno. Daugelis logistikos srityje dirbančių specialistų greičiausiai yra puikiai susipažinę su krovinių pervežimu Skandinavijoje, o vairuotojai taip pat puikiai gaudosi užsienio keliuose ir žino į kokias situacijas gali pakliūti. Lietuvos vežėjus šios šalys renkasi ne tik dėl kokybiškai atliekamų darbų, bet ir dėl patrauklios kainos. Su Skandinavijos šalimis visuomet palaikomi ryšiai, todėl net ir lėtėjant šalių ekonomikai, jos renkasi Lietuvos teikiamas paslaugas. Besidomintiems logistika, eksportu ar ekonomika verta žinoti kelis įdomius faktus.

Suomija yra greičiausiai pasiekiama šalis Skandinavijoje važiuojant iš Lietuvos. Nukeliauti į Suomiją galima vykstant per Latviją bei Estiją. Kadangi tiesioginio sausumos kelio į šalį nėra, tenka keltis keltu iš Estijos. Negabaritinių krovinių gabenimas vien sausumos keliu gali būti atliekamas tik į Daniją, kadangi ją galima pasiekti be keltų važiuojant per Lenkiją ir Vokietiją.

Dažniausiai iš Lietuvos vežami kroviniai yra būtent į Norvegiją, tad tiek įprastų, tiek negabaritinių krovinių gabenimas į šią šalį yra dažniausiai pasitaikantis maršrutas. Kad pasiekti Norvegiją, visuomet pirmiausiai yra vykstama į Švediją, tik tuomet keliais kertama siena į Norvegiją. Į Švediją patekti tenka keltu, kuris yra tiek Klaipėdoje, tiek Rygoje.

Įprastai į Skandinavijos šalis kroviniai sausumos keliu keliauja nuo dviejų iki septynių dienų. Ilgiau kelionės užtrunka į Islandiją, gali trukti nuo septynių iki dešimties dienų. Ši šalis yra toliausiai ir reikia persikelti ne vienu keltu norint krovinį pervežti sausumos keliu. Islandija lengviau ir greičiau pasiekiama oro arba vandens keliais.

Nors vis daugiau krovinių vežama į vakarų bei pietų Europą, tačiau Skandinavijos šalys vis dar labai svarbi kryptis. Būtent dėl šių šalių Lietuvos logistikos sritis vis gerėja, o eksporto rodikliai stebina kiekvienais metais vis labiau. Tikimasi, kad ryšys su bendradarbiaujančiomis šalimis ir toliau išliks tokia pat palanki.  

Komentarai
Kraunama...