Langų dekoras skirtinguose kambariuose

0 16

Romanetės, roletai, užuolaidos, širmos, žaliuzės…O koks langų dekoras tiks jūsų langui? Skaitant interjero patarimus, paprastai girdime: „šalin standartus!“, „pasisemkite originalių idėjų“. Tačiau šį kartą apžvelgsime ne naujausias tendencijas, o kartu bandysime išsiaiškinti, koks langų dekoro sprendimas pasižymi praktiškumu, patogumu ir funkcionalumu skirtingose būsto erdvėse.

Priklausomai nuo kuriamo interjero, patalpų bei langų dydžio ir formų, jūsų norų ir skonio, svetainėje dera viskas – nuo įprastų roletų iki draperijų ir kitų originalių langų dekoro sprendimų. Nors svetainės akcentu dažniausiai tampa užuolaidos, kaip alternatyvą galima rinktis ir romanetes. Pastarąsias galima derinti su užuolaidomis, ypač jei būsto šeimininkas nori sukurti daugiau jaukumo ir privatumo.

Naujos statybos būsto svetainėje paprastai įrengiami vitrininiai langai į sodą, vidinį kiemą ar tiesiog terasą. Ieškantiems netradiciško, patogaus ir stilingo varianto vitrinoms uždengti, paprastai rekomenduojamos širmas. Didelės roletinio audinio plokštės bėgelių pagalba slankioja į vieną ar kitą pusę, o pasirinkus norimo permatomumo audinį atstoja dienines ar naktines užuolaidas.

Nors miegamasis neturi ypatingų reikalavimų ar taisyklių, čia dažniausiai ieškoma subtilaus, elegantiško ir patogaus langų dekoro varianto. Ne paslaptis, kad ten, kur miegama, renkasi daugiau dulkių, todėl norint sukurti erdvės ir švaros pojūtį, rekomenduojama rinktis roletus. Nors dažniausiai miegamuosiuose karaliauja užuolaidos, kartais priimami ir kiti pasirinkimai. O jei ieškote šiai zonai elegantiškesnio varianto nei įprasti roletai, rinkitės romanetes. Specialių technologijų pagalba, romanečių audiniai nesielektrina ir nerenka dulkių. Romanetė pasižymi patogiu valdymu, neužima daug vietos, reikalingos užuolaidoms, tačiau atrodo itin elegantiškai, nes audinys langui suteikia minkštumo ir pūstumo.

Svarbiausias virtuvės lango dekoro pasirinkimo kriterijus – lengva priežiūra, mat joje nuolat tvyroja drėgmės ir karšto oro kontrastai, tenka atlaikyti riebalų dėmes, o į sintetinius audinius greitai įsigeria gaminamo maisto kvapai. Virtuvėje dažnai atsisakoma bet kokio lango uždangalo, tačiau norintiems jaukumo ir privatumo, patariama rinktis roletus.

Komentarai
Kraunama...