Miegamojo spalvų poveikis žmogui

0 74

Kad egzistuoja spalvų psichologija greičiausiai žino daugelis. Dėl šios priežasties tam tikros spalvos gali pakeisti žmogaus nuotaiką, pojūčius ir net padėti arba kaip tik trukdyti atsipalaiduoti. Nors daugelyje būsto kambarių spalvos nebūtinai turi reikšmės, ypač jei ten nepraleidžiama daug laiko, tačiau miegamasis yra viena iš patalpų, kur ne tik praleidžiama daug laiko, bet taip pat ir ruošiamasi kitai dienai, ilsimasi ir stengiamasi atsipalaiduoti. Tokiame kambaryje miegamojo baldai ir spalvos turi būti puikiai suderintos ir parinktos pagal norimą efektą. Tinkamai parinktos spalvos padės iššaukti norimas emocijas. 

Jei jaučiamas liūdesys ir labai dažnas nuovargis padės aktyviai nuteikiančios spalvos, o norintiems lengviau atsipalaiduoti po darbo puikiai tiks raminantys atspalviai, todėl labai svarbu suprasti koks kambarys suteiktų jums daugiausiai malonumo. Dabartinės žinios apie tai kaip veikia spalvos, labai gelbėja, todėl išsirinkti tinkamas spalvas nebėra taip sunku. Tam, kad išvengti nemalonumų, kai greitai atsibosta kambario spalva arba ji pradeda erzinti, reikia apgalvoti kaip teisingai suderinti pačio kambario ir miegamojo baldų spalvas. 

Mėlyna spalva itin tinkama erdvėms, kurios būna skirtos poilsiui, taigi nusidažius sienas melsvai, žinosite, kad jos veiks raminančiai. Spalvų psichologijoje ši spalva dažnai susiejama su patogumu, dėl to galima pastebėti net ir bendras patalpas išdažytas mėlynai. Melsvai spalvai tiks beveik visokie miegamojo baldai, nes tai ganėtinai neutrali spalva. Patariama rinktis pilkų atspalvių baldus – taip kambarys atrodys skirtingai. 

Žalios spalvos kambariai gali pasirodyti per ryškūs, tačiau miegamajame žalsvi, ne per ryškus atspalviai gali atrodyti puikiai. Ši spalva teigiamai veikia žmones dėl to, kad ji primena gamtą ir natūralumą. Dėl šios priežasties daugelis ne tik jaučiasi kambaryje jaukiau, bet ir atsibunda žvalesni bei energingesni. Per ryški žalia laikui bėgant gali nesunkiai atsibosti, tad svarbu užtikrinti, kad tinkamai pasirinkote atspalvį. Neutralių spalvų miegamojo baldai tokios spalvos fone atrodys puikiai. 

Prabangesnius stilius mėgstantys miegamajame gali išbandyti ir sidabrinius atspalvius ar kitų metalų spalvos elementus. Atsipalaiduoti tokie atspalviai padeda, tačiau persistengti nereikėtų, nes labai greitai galima pasijusti nejaukiai. Miegamasis turėtų išlikti paprastas ir šiltas. Miegamojo baldai tokiame fone gali būti ryškesni – tiktų ir purpurinės spintelės ar išskirtinės spalvos lova. 

Komentarai
Kraunama...