Miego nauda

0 108

Dabartinis gyvenimo būdas nuolat verčia žmonės skubėti, todėl vis mažiau laiko yra skiriama kokybiškam poilsiui ar miegui. Nors suaugusiam žmogui reikia apie 8 valandų miego, tačiau ne visuomet turima tiek laiko poilsiui, kai reikia dirbti ar kur nors skubėti. Lygiai taip pat ir vaikams būtinas tam tikras kiekis miego, dėl kurio trūkumo vėliau gali pasireikšti bloga savijauta. Net kai miego trūksta po nedaug, tačiau tai tęsiasi ilgą laiką, žmonėms pasireiškia nemiga, atsiranda pavargimo žymių ir net pablogėja atmintis arba sunkus susikaupti.

Kaip kenkia netinkamas miegas?

Specialistai teigia, kad per trumpas miegas lygiai taip pat kenkia kaip ir per ilgas miegas. Labai trumpas miegas, kuris nesiekia net 5 valandų arba per ilgas 11 valandų miegas trukdo susikaupimui, žmogus pasidaro dirglus ir lėtas, apsimiegojęs. Tie, kurie kankinami nemigos, dažniau padaro avarijas ir net užmiega vairuodami. Jei ilgai miegama per daug arba per mažai pradeda išsibalansuoti medžiagų apykaita, nukrinta imunitetas bei atsiranda hormonų disbalansas.

Kūdikiams miego reikia apie 16 valandų per parą, o šiek tiek paaugus nuo 6 mėnesio užtenka 10-14 valandų. Jei vaikams sunku užmigti, turi būti parinkta tinkama vaikiška patalynė, kuri būtų patogi. Taip pat vaikiška patalynė turėtų būti antialerginė, kad neatsirastų dulkių erkučių, kurios gali vaikui pakenkti. 3-9 metų vaikams reikia apie 10-11 valandų miego. Jiems vaikiška patalynė taip pat labai svarbi, nes tiek alergijų atsiradimo tikimybė būna vis dar didesnė nei suaugusiojo, be to augantis organizmas turi miegoti komfortabiliai. Nuo 9 metų iki pat paauglystės pabaigos užtenka 9 valandų miego, suaugusiems užtenka 8, o senjorams pakanka 7-8 valandų.

Miego apibrėžimas

Miegas yra gana mistiškas dalykas net ir šiuolaikiniame pasaulyje, kai atrodo viskas turėtų būti ištirti. Kolkas tai vienas įdomiausių procesų, kuris vis dar yra tiriamas.

Miegas yra mūsų pasyvus poilsis ir yra būtinas kiekvienam žmogui lygiai taip pat kaip oras, maistas ar vanduo. Vaikams miegas ypatingai svarbus, nes jo metu išskiriamas augimo hormonas, kurio vaiko organizme būna apie 70 procentų. Dėl šios priežasties ir yra naudojama vaikiška patalynė, kad miegas būtu švelnesnis ir sumažėtų prabudimo tikimybė.Miegas padeda organizmui pasiruošti kitai dienai, jam būdingas sudėtingos biocheminės reakcijos, kurios atkuria jėgas. Nuo miego kokybės priklauso labai daug veiksnių, kurie leidžia žmonėms gerai jaustis.

Komentarai
Kraunama...