Mokyklinio amžiaus vaiko kambarys

0 75

Pradėjus lankyti mokyklą, pasikeičia daug dalykų, todėl vaikui tai yra visiškai naujas ir dar nepažįstamas gyvenimo etapas. Taip pat tokiu laiku reikia pertvarkyti baldus, nes žaislų dėžes pakeičia rašomieji stalai, pritaikytos kėdės, spintos daiktams, drabužiams ir vadovėliams bei kiti vaikų kambario baldai. Atnaujintas kambarys vaikui leidžia lengviau priprasti prie naujų pareigų ir prie naujo gyvenimo tempo, kuris jį lydės dar ilgai.

Mokyklinio amžiaus vaikas jau gali pasakyti ko jis pats norėtų savo kambaryje. Žinoma, nereikia pildyti kiekvieno noro, ypač jei jie yra nerealūs, tačiau jei bus bent kelios vaikui patiksinčios detalės, jam bus lengviau gerai jaustis savo kambaryje.

Svarbiausia zona kambaryje bus būtent vaiko darbo stalas ir kėdė, kurioje bus ruošiami namų darbai bei kiti dalykai. Netaisyklingo dydžio, aukščio ir nepatogūs vaikų kambario baldai turės tiesioginės įtakos vaiko sėdėjimui, kūprinimuisi, netaisyklingai laikysenai, regos sutrikimams bei stuburo iškrypimui. Šių dalykų reikia vengti, o kad būtų užbėgta už akių, reikia žinoti kaip taisyklingai vaikui viską sureguliuoti ir stebėti jo laikysena, kai ruošiami namų darbai ar žaidžiama kompiuteriu. Vaikų kambario baldai tikrai atlieka didelį vaidmenį vaikų gyvenime, todėl jų kokybei tikrai nereikėtų taupyti.

Vaiko darbo zona turėtų būti taip pat pritaikyta ir prie vaiko savybių. Atkreipti dėmesį reikėtų ir ar vaikas dešiniarankis ar kairiarankis, nes tuomet ne tik reikėtų pritaikyti stalą, bet ir apšvietimą. Dešiniarankiams apšvietimas turėtų būti iš kairės, o kairiarankiams atvirkščiai. Vaikų kambario baldai taip pat turėtų būti sustyguoti taip, kad kristų ir natūralios šviesos dienos metu. Geriausia jei darbo zona šalia lango.

Jei vaikas vis dar mėgsta žaisti, nereikia iškart visų žaislų atimti. Kambaryje gali būti ir poilsio zona, kuri turėtų nebūti per daug blaškanti.

Nepalikite vaiko kambaryje vaikiškų tapetų su vėžliukais, princesėmis ar mašinytėmis. Ryškūs ir spalvoti piešiniai neturėtų dar vis būti kambaryje, nes kitaip vaikas nesijaus paaugęs. Nauji tapetai, kurie nebūtini turi būti nuobodūs, gali tiesiog būti rimtesni, bet spalvoti, padės vaikui suprasti, kad jo gyvenimo būdas keičiasi, o tai jam gali net ir patikti. Jis džiaugsis tuo, kad vis labiau suauga ir gali lygintis su mama ir tėčiu.

Komentarai
Kraunama...