Pasirūpinus terasos statymo leidimu svarbu tinkamai terasą pastatyti

0 120

Du dažniausiai prie naujai statomų namų iškylantys objektai – garažas ir terasa. Tai tikrai neatsiejami nuosavo namo elementai. Garaže galėsite patogiai ir saugiai laikyti savo transporto priemones, o terasa leist mėgautis grynu oru patogiai. Tačiau statant šiuos objektus, kai kuriems iškyla klausimų, ar tokiems statiniams reikia leidimo, ar reikalingi tentai terasoms ir pan. Į šiuos klausimus atsakymą rasite šiame straipsnyje.

Norint sužinoti, ar jūsų naujam statiniui turi būti suteiktas statybą leidžiantis dokumentas (SLD), tokiu atveju pirmiausia informacijos reikėtų ieškoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos sukurtu automatiniu klausimynu.

Klausimyne paaiškinama, jog savavališka statyba – tai statinio ar jo dalies statyba neturint galiojančio SLD arba jį turint, bet pažeidžiant esminius statinio projekto sprendinius. Asmenims, kurie savavališkai vykdo statybas, neturint reikiamų leidimų yra taikoma administracinė atsakomybė.

O kaip dėl terasų statymo? Į šį klausimą taip pat rasite atsakymą jau minėtame klausimyne. Jeigu statoma terasa yra be stogo, ir tai yra tiesiog plokščias inžinerinis statinys, kurio plotas neviršyja 10 kv.m, paruošti statinio projekto ir SLD gauti nėra privaloma. Tačiau, jeigu terasa yra didesnė nei 10 kv.m ir neviršyja 100 kv.m – toks plokščias inžinerinis statinys jau yra priskiriamas prie I grupės nesudėtingųjų statinių.

Jeigu jau pasirūpinote reikiamais dokumentais, dabar svarbu pasirūpinti kokybiškos terasos statybomis. Žinoma, jeigu neturite patirties statybose, visuomet derėtų kreiptis į specialistus. Specialistai padės sukurti reikiamus brėžinius ir atsakys į visus rūpimus klausimus. Pasirinksite tiek medžiagas, tiek kitus terasai reikalingus elementus. Vienas jų – tentai terasoms.

Tentai terasoms yra vienas efektyviausių būdų, kurie ne tik apsaugo terasą nuo tokių oro sąlygų kaip lietus, sniegas, taip pat rudenį neleidžia krentantiems lapams patekti į terasą. Su tentais terasoje sukursite užuovėją, tad terasa taps puikia vieta mėgautis jaukumu patogiai, bet kokiu oru.

Komentarai
Kraunama...