Patalynė vaikui: svarbu kokybė

0 16

Lovelė ar vežimėlį laukiant kūdikio labai dažnai žmonės skolinasi iš draugų, giminaičių, tačiau to nepatartina daryti su patalynėmis. Vaikiška patalynė turi būti perkama nauja, o ja renkantis reikia atkreipti dėmesį net į keletą kriterijų, kurie svarbūs norint užtikrinti kokybišką vaiko miegą. Vaikams netinka ir suaugusiųjų patalynė, todėl labai svarbu pasikliauti specialistų patarimais ir pirkti tai, kas geriausia vaikui.

Vaikai vis dažniau gimsta alergiški, todėl jų aplinka turi būti sukuriama tokia, kad būtų saugu. Dulkės dažnai vaikams sukelia kvėpavimo problemų, ašarojimą, čiaudulį, niežėjimą ar kosulį. Dulkėms alergija atsiranda dėl dulkių erkučių, kurios dažniausiai ir būna kaltos dėl vaikams sukeltos alergijos. Jos yra plika akimi nematomos, todėl naikinti jas labai sunku. Dažniausiai jos gyvena patalynėje, čiužiniuose ir maitinasi plaukais, pleiskanomis. Būtent dėl šios priežasties reikalinga hipoalergiška vaikiška patalynė, kuriose dulkių erkutės veistis negali. Taip pat pati patalynė turi būti minkšta, leisti kvėpuoti ir pasižymėti lengvumu.

Dažniausiai vaikiška patalynė sukurta kūdikiams ir vaikams būna pagaminta iš tos medžiagos, kuri alergijų nekelia, tačiau kai kurie sprendimai vis tiek yra geresni už kitus, todėl rinkite savo vaikui tik kokybiškiausius gaminius. Ekologiškumas labai svarbus kriterijus, nes tai užtikrina, kad patalynė neleis prakaituoti, sugers drėgmę ir leis vaiko odai kvėpuoti. Puikiai tinka užvalkalai iš medvilnės, vilnonės antklodės bei pagalvės, kuriose nėra jokių kitų medžiagų priemaišų. Žinoma, daugeliui svarbu, kad patalynė būtų lengvai plaunama, tačiau ne visas medžiagas galima lengvai išplauti, kai kurias tenka nešti į valyklą, kas nėra patogu. Galima rinktis skalbiamos vilnos antklodes, pagalves, tuomet išvengsite alergijų, o ir plauti nebus sunku.

Perkant patalynę patariama atidžiai skaityti etiketes, rinktis tik kokybiškus gaminius teikiančius gamintojus. Patikimi gamintojai visuomet pateiks visą informaciją apie naudotas žaliavas ir ekologiškumo sertifikatus, kurie įrodys gaminių kokybę. Netinkamos medžiagos gali labai nemaloniai paveikti vaiko sveikatą ir būti itin pavojingos vaiko odai. Atkreipkite dėmesį ir į vaiko čiužinį, jis taip pat turi būti kokybiškas – tinka prikimšti kokoso drožlėmis ar kokiomis nors žolelėmis. Naudojami ir grikių lukštų čiužiniai, bet dažnai jie būna per kieti ir yra labiau tinkami suaugusiems.

Komentarai
Kraunama...