Patalynės priežiūra ir audiniai
Miego kokybę gali sugadinti daugelis veiksnių. Dažnai netinkama pagalvė, patalynė, per minkštas ar kietas čiužinys, nemaloni paklodė prisideda prie mūsų miego kokybės, todėl reikia atkreipti dėmesį ar jūs patenkintas šiais dalykais. Galbūt atrodo neįtikėtina, tačiau patalynė miegui labai daug ką reiškia. Vaikiška patalynė ypač daug įtakos turi vaiko miegui.
Patalynė gali skirtis audiniu, spalvomis, raštais ir net tankiu – visi šie veiksniai yra svarbūs, nes atradus sau tinkama patalynę, miegas gali pagerėti. Audinių tankumas labai svarbus kriterijus. Pavyzdžiui japoniško šilko centimetras turi nuo 120 iki 280 gijų, tai yra didelis audinio tankis. Viename centimetre satino, kiniško šilko ar perkelio yra tik 60-80 gijų, o tai reiškia, kad šie audiniai aukštesnio nei vidutinio tankumo. Turkiškas šilkas ir dirbtiniai audiniai turi apie 60 gijų – vidutinis tankumas, o linas, medvilnė ir bambukas yra žemesnio nei vidutinio tankumo ir turi apie 40 gijų, o mažo tankumo batistas turi 20-30 gijų centimetre. Suaugusiojo ir vaikiška patalynė renkama pagal patogumą, nes kiekvienam gali patikti skirtingo tankio medžiaga.
Batistas yra pagamintas iš medvilnės ir lino. Šis ekologiškas audinys yra ne tankus, todėl jis lengvas, nesukelia alergijos. Taip pat jis gerai sugeria drėgmę, tačiau yra prižiūrimas sunkiau. Bambukinė patalynė blizga ir yra antibakterinė, todėl irgi puikiai tiks vaikiškai patalynei siūti. Tai tvirtas pluoštas, bet taip pat reikalauja geros priežiūros. Drobė šiek tiek praktiškesnis variantas, kuris išlieka ilgam. Nesiglamžo ir puikiai atlaiko skalbimus, todėl gali tikti vaikiškai patalynei, kadangi ją tenka dažnai plauti.
Linas yra vidutinio tankumo ir labai tvirtas, jis palaiko temperatūrą ir greitai išgarina drėgmę. Kartūnas yra medvilninė medžiaga, kurios kaina nėra didelė. Jis glotnus ir lengvas. Flanelė maloni liesti, turi pūkelių ir atlaiko skalbimus gana lengvai. Ilgaamžiška patalynė ypač tinka vasaroms.Miegodamas žmogus daug prakaituoja, todėl svarbu rinktis kvėpuoti leidžiančią medžiagą. Svarbiausia užtikrinti, kad bent jau mažo vaiko vaikiška patalynė būtų pralaidi orui. Kad audinys prasivėdintų geriau, iškart atsikėlus geriausia nekloti lovos ir leisti patalynei pradžiūti. Prieš einant miegoti, visuomet išvėdinkite kambarį.