Patarimai kaip gerai išsimiegoti

0 89

Miegame net trečdalį savo gyvenimo, todėl logiška, kad jis turi būti kokybiškas tam, kad pailsėtume ir atstatytume išnaudotus energijos resursus. Kartais dėl darbo, streso ar kitokių problemų nepavyksta laiku užmigti, išsimiegoti ir todėl nuolat jaučiamas nuovargis, kuris kenkia gyvenimo kokybei ir produktyvumui. Jei patiems nepavyksta su šia problema susidoroti, verta pasidomėti patarimais, kurie gali jums padėti kokybiškai išsimiegoti.

Visų pirma, tai reikia susiplanuoti reguliarias valandas, kuriomis eisite miegoti ir kuriomis kelsitės. Svarbiausia suaugusiam žmogui gauti bent 7-9 valandas miego. Labai svarbu suprasti, kad tokia neatskiriama gyvenimo dalis kaip miegas, turi būti gerai jūsų ištyrinėtas, nes jūs turite žinoti kokiu metu ir kiek valandų pamiegojus jausitės geriausiai. Vaikams prireikia daug daugiau laiko išsimiegoti, todėl reikėtų užtikrinti ir vaikų miego reguliarumą, nes tai labai svarbu augantiems organizmams. Vaikiška patalynė turėtų vaikams būti paruošta kai iki planuojamo atsibudimo lieka apie 12 valandų.  

Niekada negalvokite kad miegas nėra reikalingas. Neužtenka poros valandų skirti darbui, o likusias tik dirbti. Geri rezultatai greitai taps blogais, o jūsų kūnas ir mintys taps visiškai išvargusios. Miegas tai ne tik malonumas, tai būtinas veiksnys patogiam ir laimingam gyvenimui. Vaikams taip pat miego trūkumas gali trukdyti mokyklos veiklos ir rezultatų pažymiams, todėl vaikai naktimis turėtų būti vaikiškoje patalynėje užmerktomis akimis.

Organizmas į saulės šviesą geriausiai reaguoja tarp 6-9 valandos ryto, nes tuomet ji organizmui duoda daugiausiai naudos. Dėl šios priežasties rekomenduojama keltis tomis valandomis, kad dar suspėtumėte pasimėgauti teigiamiausiais saulės spinduliais. Tokiu metu lengviau prasibudinti.

Kad miegas būtų geresnis, dienos metu labai gerai pabūti lauke, net jeigu dirbate biure ar kitoje uždaroje patalpoje. Per pietų pertrauka praleisti bent kelias minutes lauke yra labai naudinga, net jei oras apsiniaukęs. Kelios minutės lauke geriau veikia nuotaiką ir organizmo veiklą. Vaikus taip pat patariama išleisti pažaisti lauke, kad vakarais juos dar labiau džiugintu vaikiška patalynė ir saldus miegas.Geriau miegoti gali padėti ir 90 minučių taisyklė, kuri reiškia, kad reikia padėti visus elektroninius, vaizdo prietaisus likus 90-iai minučių iki planuojamo užmigimo. Taip susinormalizuoja hormonų pusiausvyrą ir išskirtas miego hormonas. Nakties miegui pasiruošti geriau padės knyga ar pogulis, nei televizorius ar išmanusis telefonas.

Komentarai
Kraunama...