Patarimai miegui

0 85

Jei nepavyksta išsimiegoti taip, kad atsikėlę ryte galėtumėte jaustis žvalūs ir energingi, verta susimąstyti ar jūsų miegas buvo kokybiškas. Kai kartais nepavyksta užmigti taip gretai kaip tikitės ir atrodo, kad smegenys visiškai nenori pristabdyti savo veiklos, reikia atkreipti dėmesį gal ką nors darote neteisingai. Jei nežinote kaip greičiausiai užmigti, reikėtų pasinaudoti keliais patarimais.

Visų pirma, tai nepamirškite, kad kofeino vakare vartoti tikrai nepatartina, jei norite užmigti greitai ir sklandžiai. Nesvarbu, kad jums atrodo, jog kava jūsų neveikia. Einant miegoti nustebsite, kaip nesinori miego ir galvosite apie darbą ar kitą veiklą. Žinoma, gerti kava ryte, prieš darbą arba į jį važiuojant, tačiau nuo maždaug 15 valandos rekomenduojama kofeino nevartoti.

Kartais užmigti padeda ir geras pogulis šiltoje ar karštoje vonioje. Kai vakarais užmigti nepavyksta, pasilikite valandą iki miego ir praleiskite ją atpalaiduojančioje vonioje, tuomet užmigti bus daug paprasčiau. Vaikams šis metodas irgi puikiai veikia, todėl po šiltų maudynių, jiems vaikiška patalynė atrodys daug mielesnė. Karštos vonios leidžia kūnui ne tik atsipalaiduoti, bet ir skirti laiko sau bei savo mintims, kad atsigulus į lovą smegenys nebeturėtų apie ką galvoti.

Nors tinkamiausio laiko miegui kiekvienam nėra, tai labai individualu, tačiau moksliškai įrodyta, kad geriausia eiti miegoti tuomet, kai nusileidžia saulė. Kadangi tai priklauso nuo sezono, vienos tinkamos valandos nėra, tačiau yra laikotarpis, kuris universalus ir gali būti pritaikomas visiems sezonams. Tai būtų apie 21-23 valanda. Vaikiška patalynė vaikams klojama daug ankščiau, jei kitą rytą anksti keltis, nes miego jiems reikia daugiau. Tačiau visiškoje šviesoje vaikui užmigti gali būti sunku.

Kad miego ciklas susitvarkytų, pabandykite tik prabudę iškart atsikelti ir pasimėgaukite saulės spinduliais, kurie labai svarbūs jūsų organizmui. Taip pat organizmas tokiu būdu gali lengviau priprasti prie greitesnio užmigimo, nes prabudus nebegulėsite, o iškart užsiimsite kokia nors veikla, taip organizmui nekils jokių abejonių, kad poilsio metas baigėsi. Vaikus prabudus iš vaikiškos patalynės išstumti taip pat neprošal, nes taip jie pripras prie greito atsibudimo ir bus lengviau vykdyti kokia nors veiklą ar eiti į mokyklą.

Komentarai
Kraunama...