Pradingusi ar vėluojanti siunta – kas kaltas?

0 64

Paskutiniuoju metu vis nenutyla kalbos, kad ilgam pradingsta ne tik paprasti, bet ir registruoti siuntiniai. Tai dažniausiai pasitaiko, kai siunčiamos siuntos į užsienį arba užsisakinėjami daiktai iš užsienio internetinių svetainių, kurių produktai būna siunčiami iš Kinijos, Amerikos ar kitų šalių, kurios dažniausiai nebūna Europos Sąjungoje. Vien jau šis faktas prailgina siuntos kelionės trukmę, tačiau kartais siunta neatkeliauja iki gavėjo išvis.

Viena dažniausių situacijų, kurias įvardina dažnai internetinėse parduotuvėse apsipirkinėjantys Lietuvos gyventojai yra ta, kad užsisakius prekę iš tokių parduotuvių kaip Ebay ar Aliexpress negauna prekės arba gauna ją po kelių mėnesių. Gyventojai dažniausi registruotas siuntas stebi internete pagal siuntos kodą – taip galima stebėti kurioje vietoje yra siunta. Daug kas nurodo, kad stebint siuntas galima pastebėti, kad jos iš Kinijos į Lietuvą ateina gana greitai – per savaitę, kartais dvi ar mėnesį, o vėliau patikrinus siuntinio būklę pagal kodą matoma, jog kurį laiką siunta užsistovi pašto skirstymo departamente ir ten dar prabūna ilgą laiką, kuris kartais trunka mėnesius. Kai kuriems nutinka ir taip, kad siunta pradingsta ir įvedus registracijos kodą siuntos egzistavimo neberodo. Daugumai kyla klausimas kaip skirstymo departamente pradingsta siuntos į užsienį.

Lietuvos pašto darbuotojai tokias situacijas paaiškina, tad jų teikiama informacija turėtų būti aktuali visiems, kuriems siuntos į užsienį yra kasdieniškas dalykas. Darbuotojai nurodo, kad siuntos dažnai taip pradingsta, kai iš siuntėjo gaunama per mažai duomenų apie siuntą. Paštas tarpininkauja muitinei, todėl jie turi deklaruoti iš trečiųjų šalių atkeliavusias siuntas. Muitinei dažniausiai reikia patikrinti siuntą, o tam reikia detalios informacijos apie siuntos į užsienį vertę, turinį, užsakymo numerį, siuntimo išlaidas. Taip paskaičiuojami muito, PVM ir kiti mokesčiai. Kai duomenys nebūna pateikti iškart, tenka kreiptis į gavėjus ir jeigu jie pateikia informaciją iškart, tuomet labai greitai viskas pateikiama muitinei. Jei nepavyksta per kelis kartus susisiekti su gavėju, tuomet ir muitinei deklaruoti siuntos nepavyksta tol, kol negaunama reikalinga informacija.  Dabar pateikti reikiamą informaciją galima ir internetu jos prireikus, tad pastrigusių siuntų vis mažėja.

Komentarai
Kraunama...