Reguliuojami stalai: būtinybė ar mada?

0 26

Šiais laikais biurai atrodo visiškai kitaip, jie nuolat keičiasi ir modernėja. Galima pastebėti, kad vis dažniau susirūpinama darbuotojų sveikata, produktyvumu, todėl biure stengiamasi sudaryti kuo geresnę aplinką. Skandinavų šalyse jau kurį laiką populiarūs tokie baldai, kurie derinasi prie žmogaus ūgio ir kitų savybių tam, kad, tarkime, sėdint būtų kuo mažiau pavargstama, kenkiama laikysenai ir sveikatai. Mokyklose ir biuruose šie baldai labai dažnas atvejis, todėl ten žmonės tikrai žino kas yra reguliuojami, elektriniai stalai ar S formos kėdės atlošas.

Lietuvoje irgi pastebimi pasikeitimai – nauji biurai stengiasi sukurti kuo malonesnę atmosferą, todėl Skandinavų baldai ateina ir į šią šalį. Pirmieji reguliuojamo aukščio stalai, tuo metu dar ne elektriniai, Skandinavijoje atsirado prieš kiek daugiau nei dvidešimt metų, Lietuvoje jie populiarėti pradėjo dar visai neseniai. Elektriniai stalai pasižymi tuo, kad jiems reguliuoti nereikia sukti jokių rankenėlių, užtenka paspausti mygtuką, tad visas procesas būna daug lengvesnis ir greitesnis.

Reguliuojamo aukščio stalai suteikia galimybę žmonės dirbti ir atsistojus, nes jie gali pakilti iki tokio aukščio, kad būtų patogu dirbti stovint. Taigi, sėdint praleidžiama mažiau laiko, kas labai teigiamai veikia stuburą ir sveikatą. Puiku, jei kas kažkiek laiko stovėjimas keičiamas sėdėjimu ir atvirkščiai. Žinoma, bet kokiu atveju rekomenduojama per pertraukėles prasieiti.

Elektriniai stalai sėdint reguliuojami taip, kad žmogus galėtų atsisėsti taisyklingai, patogiai. Kiekvieno ūgis skirtingas, todėl natūralu, jog kiekvieno darbuotojo darbo stalo aukštis bus skirtingas. Kol kas reguliuojami stalai yra kur kas brangesni nei paprasti, tačiau tai yra investicija į sveikatą, o kadangi tai ilgaamžis daiktas, išleidžiama suma neatrodo tokia didelė. Reguliuojamo aukščio stalai yra puikiausias pasirinkimas ir turint vaikų – tuomet nereikia kas metus pirkti vis naujo stalo kuris augančiam vaikui vis tiktų prie ūgio. Tai praktiškas sprendimas leidžiantis sutaupyti ir džiaugtis baldu, kurį naudoti galės net ir visa šeima. Ergonomika – puikus dalykas, tai padeda ir vaikams produktyviau mokytis ir suaugusiesiems pagerinti savo darbo našumą, koncentraciją. Tikrai galima teigti, kad reguliuojamo aukščio baldai nėra tik mada – tai investicija į savo sveikatą.

Komentarai
Kraunama...