Renkantis užuolaidas jas derinkite prie kambario

0 7

Užuolaidos – labai svarbi interjero detalė. Jos, žinoma, atlieka praktinę funkciją, tačiau estetinė užuolaidų paskirtis – ne ką mažiau svarbi. Galybės spalvų, raštų, audinių dėka šiais laikais kiekvienas atranda geriausią sprendimą savo namams. Būtent dėl to, kad užuolaidos daro nemažą įtaką visam interjerui, svarbu gerai apsvarstyti savo pasirinkimą.

Dėmesingumas renkantis užuolaidas būtinas dėl to, kad jas užtraukiant arba atitraukiant pavyks ne tik sureguliuoti į patalpą patenkančios šviesos kiekį, bet ir pakoreguoti pro langą atsiveriantį vaizdą arba išvis nuo jo atsiriboti. Svarbu ir tai, kad naujos užuolaidos gali visiškai pakeisti erdvės atmosferą, tad jeigu norite pokyčių, pirmiausia vertėtų pagalvoti apie užuolaidų atnaujinimą.

Renkantis užuolaidas, atsižvelkite į tai, kiek šviesos norėsite erdvėje. Jeigu mėgstate ryškią dienos šviesą, rinkitės permatomas, pvz. iš tiulio, vualo pagamintas užuolaidas. Tačiau jeigu labiau vertinate privatumą, prieblandą, vertėtų rinktis tankesnius, šviesai mažiau pralaidžius užuolaidų audinius.

Taip pat ieškant naujų užuolaidų, derėtų pagalvoti apie konkretaus kambario paskirtį. Pvz. jeigu užuolaidos bus kabinamos miegamajame, vertėtų pagalvoti apie tankesnes, tamsesnes užuolaidas privatumui ir geram šviesos srauto reguliavimui. Jeigu tai užuolaidos vaikų kambariui – ko gero norėsis kažko žaismingo ir labiau pralaidaus šviesai.

Komentarai
Kraunama...