Respiratoriai – apsisaugojimas nuo viruso

0 8

Koronavirusas tikrai nedžiugina nei vieno pasaulio gyventojo. Sveikatai kenkiantis virusas kai kuriais atvejais pasibaigia ir mirtimi. Būtent dėl šios priežasties visi ragina susirūpinti savimi ir bandyti kaip įmanoma labiau apsisaugoti nuo užsikrėtimo. Silpną imunitetą turintiems ar kovojantiems su lėtinėmis ligomis, virusas gali būti labai pavojingas. Stipria sveikata pasižymintys asmenys gali džiaugtis tuo, kad įprastai jiems pavyksta ganėtinai lengvai jį persirgti. Simptomai primena dažnai paprastą gripą, todėl yra žmonių kurie sirgdami apie tai net nežino ir būna viruso nešiotojai, kurie perduoda kitiems, kam jis gali būti pavojingesnis. Apsisaugoti nuo viruso ir apsaugoti kitus galima naudojant specialias tam skirtas priemones. Padeda medicininės kaukės, FFP2 ir FFP3 respiratoriai, apsauginiai skydai, pirštinės ir kitos priemonės, kurios padeda turėti kiek įmanoma mažiau kontakto su kitais žmonėmis.

Respiratoriai yra viena efektyviausių priemonių, kadangi tai filtrą turinti priemonė. Yra trijų rūšių respiratoriai, kurie yra skirtingų veiksmingumų. FFP1 respiratorius yra pats silpniausias ir dažniau naudojamas norint apsisaugoti nuo dulkių, aerozolių ir panašių dalelių. Nuo virusų ir bakterijų toks respiratorius saugo ne itin gerai. Medicinoje dažniau naudojami FFP2 ir FFP3 respiratoriai, kurie daug geriau filtruoja ore esančias daleles, kad jos nepatektų į kvėpavimo takus. Atsiradus koronavirusui FFP2 tapo dažnai perkama priemone, kadangi ji filtruoja 95 procentus ore esančių dalelių. Tai vienas geriausių būdų apsisaugoti, lyginant jį su vienkartinėmis medicininėmis ar medžiaginėmis kaukėmis. FFP3 respiratoriai yra dar saugesni, nes filtruoja net 99 procentus ore esančių dalelių.

Respiratoriai taip pat tinka apsisaugant nuo dulkių, aerozolių, kenksmingų miltelių, todėl kartais naudojami net ir farmacijos pramonėje. Galima pastebėti, kad šiuo metu FFP2 ir FFP3 respiratoriai yra naudojami ir pardavėjų ir kitų darbuotojų dirbančių viešosiose vietose, kur per dieną turima nemažai kontakto su dideliu kiekiu žmonių. Dar geresnę apsaugą suteikia veido skydai, kurie kaip papildoma apsauga tikrai yra naudinga su žmonėmis kontaktuojantiems asmenims. Parduotuvėje dažnai rekomenduojama naudoti ir pirštines, nes produktus per dieną paliečia daug žmonių. Siūloma nepamiršti savo sveikatos net ir tuo metu, kai atrodo, jog virusas jau aprimo, nes daugelis numato antrą viruso bangą.

Komentarai
Kraunama...