Rinkoje populiariausi rekuperatoriai

0 8

Rekuperatorius – tai prietaisas, kuris nuolat atnaujina orą namuose: iš patalpų pašalina nešvarų, o iš lauko tiekia gryną orą. Vykstant tokiai oro apykaitai rekuperatorius pašildo iš aplinkos paimamą vėsesnį orą, taip sumažindamas šilumos nuostolius. Į kambarius patenkantis oras yra papildomai perfiltruojamas. Rekuperatorius patalpą vėdina nuolat – visas oras patalpose atnaujinamas bent kartą per 3 valandas.

Rekuperatoriai gali ne tik šalinti, bet ir padėti išsaugoti patalpų drėgmę. Kai namuose perteklinės drėgmės nelieka, rekuperatoriaus šilumokaitį galima pakeisti entalpiniu – tada įrenginys dalį patalpų drėgmės grąžins į namus. Be to, aukštos energinio efektyvumo klasės būstuose rekuperatorius jau ne pasirinkimas, bet būtinybė, padedanti neprarasti šilumos energijos.

Šiuo metu rinkoje populiariausi yra plokšteliniai, plokšteliniai priešpriešinių oro srautų ir rotaciniai rekuperatoriai. Rinktis sau tinkamiausią patariama įvertinus jų efektyvumą išsaugant tiekiamo oro šilumą, techninius parametrus – žemiausią temperatūrą, prie kurios užtikrinamas sklandus prietaiso veikimas, automatiką ir programavimo galimybes.

Jeigu svarstote apie rekuperatoriaus įsigyjimą, bet nežinote nuo ko pradėti, siūlome apsilankyti https://termo-ekspertai.lt/ , kur jus pakonsultuos patyrę specialistai ir padės išsirinkti tinkamiausią variantą.

Komentarai
Kraunama...