Saugaus elgesio taisyklės gaisro metu

0 108

Ne kiekvienas žino kaip reikia elgtis gaisro metu, kadangi tai gana retas atvejis ir daugeliui žmonių netikėtas. Dėl šios priežasties ištikus tokiai nelaimei daugelis nežino kaip elgtis ir nuo ko pradėti. Nevaldoma ugnis gali labai lengvai plisti ir sudaryti gyvybei pavojingą aplinką, todėl labai svarbu žinoti saugos taisykles, kurios gali padėti išsigelbėti. Tai, kad būtinai reikia informuoti ugniagesius – visiems aišku, tad numeriu 112 privaloma pranešti apie nevaldomą gaisrą. Sužinokite kaip reikia elgtis pastebėjus ar pajutus gaisrą.

Liepsna turbūt labiausiai pastebima gaisro dalis, todėl ją žmonės pamato pirmiausia. Žinoma, būna atveju, kai pirmiau liepsnos pamatymo, įvyksta neįprasto karščio pajutimas ar dūmų pastebėjimas. Vos pajutus pro duris ar kitą vietą besiveržiantį karštį arba vos tik pastebite liepsną, būtina bėgti link išėjimo, jei esate pastate. Įprastai būna ne tik pagrindinis, bet ir atsarginis išėjimas, todėl įvertinus ugnies buvimo vietą, reikia eiti prie saugiai pasiekiamų durų į lauką. Jei esate lauke, tuomet viskas šiek tiek lengviau – tiesiog reikėtų nesiartinti prie liepsnojančios ugnies ir pranešti apie ugnį ugniagesiams.

Pramoninėse patalpose, sandėliuose taip pat pasitaiko gaisrų ir dažnai padaroma didžiulė turtinė žala, nes sunaikinami ir produktai, siuntos, technika ar kiti daiktai. Dėl šios priežasties itin populiarėja priešgaisriniai vartai, kurie padeda apsaugoti erdves. Gaisro signalizacijai suveikus, priešgaisriniai vartai užsidaro automatiškai, taip sulaikydami ugnies patekimą į kitas patalpas ar erdves. Žinoma, evakuotis žmonėms iš pastato bei laikytis kitų saugos taisyklių vis tiek yra būtina, kadangi priešgaisriniai vartai ugnies neužgesins, o tik sulėtins jos plitimą, tad iki kol atvyks pagalba bus padaroma daug mažiau žalos.

Nepriklausomai nuo to ar esate darbo vietoje, pramoniniam pastate, daugiabutyje ar savo namuose, negalima nuo ugnies slėptis, reikia iškart keliauti link išėjimo, neieškant jokių daiktų, kadangi svarbiausia gelbėtis patiems. Jei nutiko taip, kad išeiti negalite dėl išplitusio gaisro, tuomet užsidarykite visas duris, nepriklausomai nuo to kokioje patalpoje esate. Kuo sandariau viskas bus uždaryta tuo geriau. Plyšius užkiškite drėgnais skudurais, jei tik tam yra galimybė. Turint patalpoje vandens vis užpilkite jo ant durų. Būtinai skambinkite ugniagesiams ir jei galite iškelkite ryškesnės spalvos audeklą pro langą – tai bus ženklas ugniagesiams.

Komentarai
Kraunama...