Skirtingi metų laikai – skirtinga darbo apranga

0 0

Dirbantiems fizinį darbą lauke kiaurus metus greičiausiai nesunku pastebėti, jog kiekvieną sezoną norisi vis kitokios aprangos, kuri prisitaikytų prie esamos temperatūros, oro sąlygų. Dirbti su itin storu kombinezonu, kai ant kojų itin apšiltinti darbo batai šiltuoju sezonu tikrai nebus malonu, kaip ir šalti žiemos metu su plonu švarkeliu. Nors aprangą dažniausiai reikia derinti prie pačio darbo specifikos tam, kad būtų dirbti ir saugi, ir patogu, tačiau sezonai yra labai reikšmingi aspektai norint užtikrinti produktyvumą ir patogumą. Meistraujant ar dirbant statybose, keliuose tikrai galima įsibrėžti, susižeisti, todėl visuomet apranga turi būti kietesnė nei įprastų turimų treningo tipo kelnių. Minkštos kelnės lengvai perduriamos, suplėšomos, kai tuo tarpu darbo rūbai būna daug kietesni, stipresnės medžiagos, tad ir susidėvi tikrai ne taip greitai. Darbo batai gali pasirodyti labai sunkūs, nepatogūs, tačiau kokybišką daiktą pasirinkus, tikrai bus galima džiaugtis kvėpuojančiomis ir nuo sunkių daiktų užkritimų apsaugotomis kojomis.

Darbo apranga pavasarį turi būti ne pernelyg šilta, ypač jei daugiau judate. Užtenka puskombinezonio ir marškinėlių, o jei nedirbate pavojingesnio darbo, kur aplinka apkrauta daiktais, tuomet galima pagalvoti ir apie paprastesnes kelnes. Dažnai darbuojantis savo darže, kiemelyje darbo rūbai ar darbo batai nėra reikalingi, nebent imatės ką nors meistrauti. Vasaros metu labai rekomenduojama darbo batus keisti darbo sandalais, tačiau ne visiems tai gali pasirodyti kaip itin geras variantas. Taip pat svarbu nepamiršti patogių marškinėlių trumpomis rankovėmis.

Atšalus orams padėti gali termo rūbai, kurie neperšlampa, bet praleidžia prakaitą, todėl oda gali kvėpuoti, vėjas neperpučia. Termo rūbai padeda susitvarkyti su ta situacija, kai lauke šalta, tačiau judėjimas darbe leidžia greitai sušilti. Žinoma, kai darbo pasidaro mažiau ir nejudama, reikia turėti ir šiltesnę striukę. Striukė neturi būti kailinė, dažniausiai užtenka ganėtina plonos striukės tais atvejais, kai pasidaro šalta. Darbo batai turi būti šilti, nes sušalus kojoms tikrai darbo laikas nebus produktyvus. Darbo pirštinės gali būti reikalingos įvairiais sezonais, tačiau žiemos metu tikėtina be jų dirbti lauke bus neįmanoma.

Komentarai
Kraunama...