Sužadėtuvių žiedo istorija ir reikšmė

0 663

Sužadėtuvių žiedo istorija

Sužadėtuvės yra labai rimtas įsipareigojimas, kurį reikia apgalvoti, nes tai lemia jūsų ateitį. Toks įvykis nėra paprastas, nes tai reiškia ne tik, kad padovanosite arba nešiosite žiedą ir galėsite vadintis sužadėtiniais. Ankstyvaisiais amžiais, žiedai tokios gilios prasmės kaip dabar neturėdavo iki kol 1214 metais popiežius paskelbė, kad jaunikis savo moteriai turi padovanoti žiedelį. Taip būdavo išreiškiamas noras kurti šeimą kartu su savo gyvenimo moterimi. Taip ir prasidėjo visa žiedų istorija susijusi su sužadėtuvėmis.

Vėliau sužadėtuvių žiedai buvo daromi labai simboliniai, turėjo daug reikšmės. Žiedai buvo šešiais briliantas, o jie simbolizavo šeimų susijungimą. Vienoje žiedo pusėje buvo dedami nuotakos ir jos tėvų akmenys, kurie parenkami pagal zodiako ženklus. Jaunikio briliantai buvo dedami dešinėje pusėje. Tai buvo prasminga tradicija, suteikianti pačiam žiedui daugiau reikšmės. Taip pat žiedu buvo išreiškiama meilė ir pagarba šeimai bei tėvams.

Apie 1477 metais prasidėjo deimantų mada. Kolkas pirmas žinomas sužadėtuvių žiedas su deimantu buvo padovanotas imperatoriaus Maksimilijano savo moteriai. Tuo pačiu laikotarpiu buvo populiaru dovanoti palinkėjimų žiedus, kurie buvo sudaryt iš daug mažų deimantų. Vėliau palinkėjimų žiedas pasikeitė ir jis buvo puošiamas rubinais, deimantais, ametistais ir kitais akmenimis, kurių pirmosios raidės sudarė anglišką žodį „regard“.

Sužadėtuvių žiedo reikšmė

Sužadėtuvių žiedai yra tradicinis ir istorinis dalykas, kuris pagal senus pasakojimus turi didelę reikšmę, o ne vien puošmeną, kuria nešioja mergina. Vyras sužadėtuvių žiedui turi skirti dėmesio, pastangų ir laiko, kad išrinktų kaip įmanoma geresnį variantą savo mylimajai. Sužadėtuvių žiedas simbolizuoja ne tik meilę, bet ir laikotarpį, kuomet bus arba buvo padarytas vienas brandžiausių gyvenimo sprendimų. Šį žiedą galima perduoti ir savo ateities kartoms, kadangi tokie žiedai, ypač su briliantais, niekuomet nenuvertėja. Jų kaina dažniausiai tik kyla.

Šiais laikais dėl didelio žiedų asortimento, vyrai turi galimybę save išreikšti ir per meną. Taip  jis išrenka tinkamiausią savo moteriai žiedą, parinkdamas briliantą, spalvas ir formą tokias, kurios patiktų jai. Galima ir pačiam sukurti kaip turėtų atrodyti žiedo dizainas, todėl dovana tampa dar asmeniškesnė.

Komentarai
Kraunama...