Teisingas veido kaukių naudojimas

0 5

Nors kiekvienam atrodo labai nesunku užsidėti veido kaukę – tai užtrunka vos porą sekundžių, tikrai daug žmonių tą daro neteisingai. Tik tinkamai, pagal instrukcijas užsidėta kaukė gali būti efektyvi ir naudinga sveikatai. Nors respiratoriai ir veido kaukės pirmiausia yra skirti tiems, kurie serga, jog nebūtų užkrečiami aplinkiniai, tačiau su kai kuriomis galima apsisaugoti ir esant visiškai sveikam. Kadangi dabar siautėjantis koronavirusas gali ir nesukelti jokių simptomų, būnant viešose vietose negalima žinoti ar aplink jus nėra sergančių asmenų. Kai kurie ir patys negali būti visiškai tikri ar neserga. Dėl šios priežasties naudoti kaukes yra būtina, o geriausia jei naudojami FFP2 respiratoriai, kurie vis populiarėja dėl didesnio veiksmingumo.

Kad kaukės tinkamai apsaugotų jas reikia imti į rankas tik gerai jas dezinfekavus, kad jos nebūtų apteršiamos dar prieš jas užsidedant. Juk rankomis liečiama daugelis daiktų, paviršių, ypač viešose vietose. Tai reiškia, jog ant rankų gali būti labai daug bakterijų, mikrobų ir net virusas. Nusidezinfekavus rankas, geriausia kaukę imti už raištelių ir ją tinkamai užsidėti. Neturi likti tarpėlių orui praeiti – tuomet žinosite, kad jus pasiekia tik filtruotas oras. FFP2 respiratoriai užtikrina, jog bus filtruojama net apie 94 procentai ore esančių dalėlių, todėl su ja jausitės kur kas saugiau nei su bet kokia kita kauke. 99 procentų apsauga užtikrina FFP3 respiratoriai, tačiau jų pasirinkimas yra kiek retesnis. Svarbiausia nenaudoti respiratoriaus ilgiau nei 8 valandų ir vienkartinio daikto nenaudoti keliasdešimt kartų, nes jis tampa nebeveiksmingas.

Palyginus medžiaginių kaukių veiksmingumą, FFP2 respiratoriai atrodo vienareikšmiškai geresnis variantas. Dar ne visi supranta, jog medžiaginės kaukės nesuteikia jokios apsaugos nuo viruso ir geriausiu atveju gali padėti tik sergančiajam apsaugoti kitus nuo jo iškvepiamo oro. Žinoma, jei tokią kaukę nešioja visi esantys viešoje vietoje, viruso plitimas yra pristabdomas, todėl toks sprendimas yra geresnis negu išvis nenešioti kaukės. Žinoma, reikia nepamiršti šias kaukes dažnai plauti ar dezinfekuoti, jog būtų užtikrinama mažesnė tikimybė užsikrėsti.

Komentarai
Kraunama...