Užuolaidos. Kodėl neverta rinktis pigaus audinio?

0 3

Užuolaidos – vienas svarbiausių namų interjero akcentų, kuris užtikrina mūsų privatumą, reguliuoja į patalpą patenkančios šviesos kiekį, taip pat interjerui suteikia jaukumo bei išbaigtumo vaizdą. Dėl to užuolaidų pasirinkimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį ir gerai pasidomėti, kokių klaidų nedaryti renkantis užuolaidas ir kaip užtikrinti, jog netektų nusivilti galutiniu rezultatu.

Per siauros užuolaidos

Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų – dieninės ir naktinės užuolaidos pasirenkamos neatitinkamo pločio. Siauros užuolaidos kambaryje gali ne tik neatlikti pagrindinių savo funkcijų, bet ir atrodyti neestetiškai. Norint užtikrinti funckcionalumą ir estetiškumą, užuolaidų plotą rekomenduojama rinktis bent 1,5 karto didesnį nei karnizo ilgis.

Netinkamas užuolaidų ilgis

Netinkamai parinktas užuolaidų ilgis gali ne tik gadinti interjero vaizdą, atrodyti netvarkingai, bet ir sukelti nepatogumų naudojant užuolaidas. Rekomenduojama palikti 1 cm tarpą nuo užuolaidų kraštelių iki grindų – taip išvengsite per ilgų ar per trumpų užuolaidų pasirinkimo.

Nekokybiško karnizo pasirinkimas

Nemaža klaida yra manymas, kad paprastas plastikinis karnizas yra geras pasirinkimas užuolaidoms kabinti. Šis pasirinkimas dažniausiai nepasiteisina – toks karnizas gali būti tinkamas tik lengvo, plono audinio užuolaidoms, tačiau naktinės užuolaidos reikalauja tvirto, patikimo užuolaidų karnizo.

Užuolaidų audinys – pigus ir nekokybiškas

Tikrai didelę įtaką ne tik ilgaamžiškumo, bet ir estetikos atžvilgiu turi audinio pasirinkimas. Jei šis – pigus ir nekokybiškas, ko gero, ilgaamžiškumu ir geru įvaizdžiu pasidžiaugsite neilgą laiką, kadangi audinys greitai susidėvės ir nebeatrodys toks patrauklus. Norint džiaugtis ilgalaikiu rezultatu, patariama investuoti į kokybiškus audinius.

Tikimės, jog šiame straipsnyje išvardintos klaidos padės jums jų išvengti ir atrasti geriausią sprendimą.

Komentarai
Kraunama...