Veiksmingi patalynės balinimo būdai

0 981

Kartais niekaip nepavyksta išsirinkti gero balintojo baltiems skalbiniams. Dažniausiai baltą spalvą į pilką pakeičia patalynės, nes juose nuolat gulime, miegame, todėl lieka ir mūsų negyvos odos ir purvo, kurio atsinešame iš lauko ar nuo rūbų. Visuomet norisi išlaikyti patalynę kaip įmanoma naujesnę, todėl baltos patalynės naujesnės gali atrodyti tik tuomet kai yra balinamos, nes tyras baltumas yra prarandamas labai greitai. Balta vaikiška patalynė taip pat nėra linkusi ilgai pasižymėti baltumo, todėl verta paskaityti kelis patarimus kaip skalbti patalynę, kad tiek jums tiek vaikams būtų malonu ja naudotis ir kiekvieną kartą ji atrodytų kaip nauja.

Populiarus baltos vaikiškos patalynės skalbimo būdas yra prancūziškas. Jei norite skalbti didesnę -patalynę, reikia didesnės talpos indų. Geriausia rinktis maždaug 7-8 litrų talpos indus, į kuriuos reikia įpilti apie 5 litrus vandens ir tuomet jį užvirinti, o tada į vieną iš tų indų reikia įdėti ūkiško muilo. Patogiausiai muilas ištirpsta, jei jis sutarkuojamas, o jo dėti reikėtų apie 10 gramų. Į kitą indą reikia įdėti kalio permanganato tiek, kad vanduo būtų švelniai rusvos spalvos. Po to abu šiuos mišinius reikia sumaišyti, o juose bent 7 valandoms palikti patalynes, iš kurių bus ištraukiamos dėmės. Tuomet ištraukus skalbinius juos reikia išskalauti. Tokiu būdų audinys lieka sveikas ir baltas. Tai ypač svarbu skalbiant vaikišką patalynę, nes nebus sukeltos jokio alergijos vaikams nuo įprastų skalbiklių.

Taip pat vaikiška patalynę ar kitokius baltus skalbinius išbalinti padeda citrinų rūgštis ir baltojo vyno actas. Į vandenį įdėjus kažkurio iš šių ingredientų gaunate puikų mišinį skalbimui, kurį reikia užvirinti. Jame baltus skalbinius reikia užmerkti ir palikti per naktį, todėl geriau tuo užsiimti vakare. Rūgštis pašalina dėmes, o po to galite išskalbti patalynę paprastai ir džiaugtis baltumu.

Patalynė gali būti balinama ir su soda bei druska. Į vandenį reikėtų įdėti abiejų šių ingredientų, tuomet viską sumaišius skalbinius taip pat reikėtų palikti nakčiai. Tokiu būdu ne tik išskalbsite dėmes, bet ir užtikrinsite, kad vaikiška patalynė ar kokie kiti skalbiniai ilgiau išliks balti.

Komentarai
Kraunama...