Vienkartinės kaukės: ar galima jas panaudoti ne vieną kartą?

0 6

Puikiai visiems žinoma, jog vienkartinės kaukės yra skirtos tik trumpam naudojimui, kadangi gana greitai pasidaro neveiksmingos. Tačiau susiduriant su kaukių stygiumi ar finansiniais apribojimais, kai kurie tiki, jog panaudoti tą pačią kaukę gali keliasdešimt kartų. Ji tikrai tokiais atvejais nebeatlieka savo funkcijos. Visgi esant stygiui tenka ir medikams pagalvoti apie būdus kaip būtų galima dar kartą panaudoti kaukes. Galima rasti labai daug pasiūlymų kaip kaukes dezinfekuoti, kad jos būtų panaudojamos dar kartą, tačiau kai kuriuos būdus medikai iškart atmeta. Iš tiesų oficialaus būdo kaip paruošti kaukes antram panaudojimui nėra, tačiau galima atrasti kelis variantus, kurie specialistams atrodo visai įmanomas būdas dezinfekuoti kaukę. Pagrindinis dalykas ko siekiama – sunaikinti visą virusinę grėsmę nuo kaukės, kad jos būtų saugios.

Tarp siūlymų galima pastebėti tokių vienkartinės kaukės dezinfekavimų būdų kaip valymą balikliu, karštais garais, muilu. Taip pat siūloma švitinti kaukę ultravioletiniais spinduliais, kaitinti 70 laipsnių temperatūroje, mirkyti etilo alkoholyje. Garinimas vandenilio peroksidu, kaitinimas mikrobangų krosnelėje arba krosnyje. Žinoma, kai kurie iš šių būdų yra labai prasti ir medikų nerekomenduojami, tačiau kai kuriuose galima rasti šiek tiek logikos. Specialistai įspėja, jog visi būdai su alkoholiu ir balikliais tikrai nėra tinkami, nes jie sumažina filtravimo efektyvumą. Vienkartinės kaukės mikrobangų krosnelėse gali ištirpti, kadangi daugelis naudoja būtent kietas veido kaukes su filtru. Nors vandenilio peroksidas ir ultravioletinė spinduliuotė atrodo visai neblogi variantai, deja, dar nėra žinoma ar kaukės po tokio dezinfekavimo išlaikytų filtravimo savybes. Geriausi būdai išliko kaitinimas vandens garais arba kaitinimas 70 laipsnių temperatūroje, tačiau jų efektyvumas nebūtinai gali būti šimtaprocentinis.

Pats geriausias būdas apsisaugoti, kai jaučiamas kaukių stygius, yra likimas namuose. Tuomet jų susinaudoja daug mažiau. Žinoma, kai kurie tokių galimybių neturi ir kartais tenka viešumoje pasirodyti. Daugelis naudoti pradėjo ir medžiagines kaukes, tačiau jos tikrai nėra itin veiksminga apsauga nuo viruso, gripo ar bakterijų. Specialistai nurodo, jog visgi ekstra atveju medžiaginės kaukės yra geriau nei nieko nedėvėti.

Komentarai
Kraunama...