Virusas: ką reikia žinoti apie apsaugines kaukes?

0 7

Kai kuriems koronavirusas sukelia tikrai nemažai išgąsčio. Specialistai nuolat ragina apsisaugoti save nuo galimo sveikatos sutrikimo, kuris kai kuriems gali būti nejuntamas, o kai kuriems sukelia labai daug nemalonumų ir pablogėjimų. Kaip galima apsisaugoti nuo viruso plitimo informacijos gana daug, tačiau kas tikrai yra svarbu – žinoti kaip kokia priemonė veikia, kokiu būdu ji saugoja ir koks yra jos veiksmingumas. Verta pasidomėti skirtingomis jų savybėmis – taip bus lengviau suprasti kokią apsaugos priemonę reikia pasirinkti.

Nors geriausia apsauga susiduriant su karantinu yra jo vengimas būnant namuose ir nekontaktavimas su kitais asmenimis, tačiau atsiranda įvairiausių reikalų, kuriuos reikia sutvarkyti viešose vietose, todėl nieko keisto, jog papildoma apsauga tampa labai reikalinga. Kai kurie siuvasi savo kaukes, kai kurie renkasi vienkartines apsaugines kaukes, o dar kiti džiaugiasi respiratoriais, teigdami, jog tai vienintelė priemonė iš tiesų suteikianti bent kiek apsaugos. Tačiau ne visi žino kiek naudingos yra pačių siūtos kaukės, ar kuris respiratorius yra tinkamas saugantis nuo viruso. FFP3 arba FFP2 respiratoriai tikrai puikūs pagalbininkai einant į parduotuvę, pas daktarą ar kitas viešas vietas, nes puikiai filtruoja ore esančias daleles. Visgi pasiūtos kaukės tokios apsaugos tikrai negali pasiūlyti ir, specialistų teigimu, iš jų naudos mažai, tačiau geriau nei nieko. Nors naudojant medžiaginę kaukę neužkertamas kelias viruso plitimui, tačiau tai rodo, jog žmogus galvoja apie situaciją, greičiausiai laikosi higienos, dezinfekuoja rankas, kas tikrai yra didelis pliusas. Taip pat naudoti bent medžiagines kaukes yra gerai, nes jas dėvint saugomi kiti asmenys. Nors kaukės nuo viruso neapsaugo, tačiau jos sulaiko dėvinčio žmogaus kvėpavimo takų skleidžiamus sekretus.

FFP2 respiratoriai yra viena geriausių apsaugų, nes filtruoja 95 procentus ore esančių dalelių. Jie taip pat saugo nuo dulkių, aerozolių, bakterijų ir, žinoma, virusų. Taigi, su tokiomis būti viešoje vietoje yra kur kas saugiau. Dar geresni nei FFP2 respiratoriai yra FFP3, kurie filtruoja 99 procentus dalelių. Tai pati geriausia apsauga, kadangi prasiskverbimo pro kaukę tikimybė tik 2 procentai, kas yra labai gerai palyginus su kitomis galimomis apsauginėmis priemonėmis.

Komentarai
Kraunama...