Žvejams: kokia valtis tinka šiam hobiui?

0 10

Rinkoje pilna valčių – kateriai, plastikinės, aliuminės ir net pripučiamos valtys gali patenkinti skirtingų žmonių poreikius. Išsirinkti, žinoma, dėl to ne lengviau, todėl pagalvojus apie tokį pirkinį tenka daug domėtis, kad pavyktų pasidžiaugti jo teikiama nauda ne vieną sezoną. Žūklė yra daugelio žmonių hobis, todėl nieko nuostabaus, kad kartais vien meškerės įdomiai žvejybai nebepakanka. Žūklė vandens telkinyje ne tik prie kranto, gali labai pagyvinti procesą – taip ne tik kitokių žuvų galima rasti, bet ir išbandyti skirtingus žvejojimo metodus, apsižiūrėti apylinkes, pasigrožėti gamta. Be viso to ir patys pasiplaukiojimai turi daug žavesio, todėl greičiausiai niekas nepaprieštaraus, kad valtys yra vienas geriausių dalykų stovyklaujant ar žvejojant. Visgi jeigu neturite jokios patirties su valtimis ir dar gerai nežinote ko jums reikia, pateiksime kelis patarimus kaip atsižvelgus į savo poreikius įsigyti geriausią variantą.

Jei valties niekuomet neturėjote, tuomet kaip pirmas pirkinys tikrai nustebins pripučiamos valtys. Žinoma, ji turi būti labai kokybiška, jei norisi, kad tarnautų ne vieną sezoną. Taip liksite patenkinti jos tarnavimo laiku. Plastikinės ir aliuminės valtys dažnai pasirenkamos konkrečiai veiklai, tad jeigu neturite jokių kitų tikslų apart pasiplaukiojimų ir žvejybos, jų pirkti kol kas tikrai neverta. Geras variantas gali būti kateriai, jei mėgstate greičiau išnaršyti skirtingus vandens telkinius. Tačiau pripučiamos valtys vis tiek yra patogesnis variantas, nes kateriai daug sunkiau transportuojami. Tokia valtis tilps ir į automobilį, jei oras bus išleistas, o kiti variantas reikalauja priekabos, jei norisi persivežti į kitą vietą.

Nors kateriai turi savų pliusų, daugelis dažniau renkasi valtis ir montuoja joms variklį. Tačiau, kad būtų galima taip padaryti labai svarbu pirkti valtį, prie kurios varikliai gali būti montuojami. Kitokiu atveju galima smarkiai apsigauti ir turėti valtį, kuri galės plaukti tik irklų pagalba. Visgi pasitaiko atvejų, kai variklio nereikia ir norisi tiesiog mažos valtelės su irklais – jos kainuoja palyginus tikrai nedaug, o neilgiems pasiplaukiojimams tikrai užteks. Svarbiausia gerai suprasti savo poreikius, tuomet ir sprendimas būna teisingas.

Komentarai
Kraunama...